Witam
Ciąża to cudowny czas w życiu każdej kobiety...pod warunkiem, że wszystko przebiega tak jak powinno a marzeniem każdej przyszłej mamy jest zdrowy dzidziuś.
Niestety czasami bywa inaczej i w moim przypadku coś zakłóciło spokój i harmonię oczekiwania na upragnione dziecko. Mianowicie podczas drugiego badania USG w 20 tygodniu ciąży wykryto u płodu dwa zwapnienia na żołądku wielkości 5 i 2mm. Wcześniej (w 13 tygodniu) wykonane zostały testy na syndrom Downa ryzyko bardzo niskie-prawdopodobieństwo 1 na 100000. Jesteśmy młodzi ja mam 25 lat, mąż 28 nie ma w rodzinnej historii chorobowej przypadków chorób genetycznych. Miałam nadzieję, że zwapnienie wchłonie się z czasem, jednak wczoraj wykonano kolejne badanie USG-28 tydzień i niestety zwapnienie widoczne jest w dalszym ciągu. Poddałam się więc badaniu krwi(TORCH Screen). Czekam na wyniki.
Największym dla mnie problemem jest brak informacji. Mieszkamy w Wielkiej Brytanii i tutaj lekarze i konsultanci bardzo skąpo informują o czymkolwiek bojąc się odpowiedzialności za słowa a ja nigdzie nie mogę znaleźć obszerniejszych informacji na ten temat. Chciałabym wiedzieć co to może oznaczać dla dziecka i co to dokładnie jest zwapnienie?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam