Obraz 019_zmniejszacz-pl_665604[1].jpgObraz 032_zmniejszacz-pl_80376[1].jpgObraz 028_zmniejszacz-pl_21747[1].jpgWitam. Będę wdzięczna za wszelkie pomocne informacje! W marcu b.r. na ciele mojego 8 miesięcznego wówczas synka pojawiły się "krosty", początkowo 2 na klatce piersiowej.

Pediatra stwierdził mięczaka zakaźnego i skierował nas do Wojewódzkiej Przychodni Dziecięcej w Katowicach. Pani dermatolog potwiedziła diagnozę i przepisała Solphadermol i Vratizolin. Podczas następnej wizyty znamion było już ze 30, więc dermatolog uznała, że należy je usunąć operacyjnie pod narkozą.

Skonsultowaliśmy się z 2 innymi dermatologami (w tym ordynatorem chirurgii w szpitalu w Bytomiu) i po otrzymaniu identycznych opinii z bólem serca i dodatkowymi nieprzyjemnymi przeżyciami poddaliśmy roczne dziecko zabiegowi. Znamion nie usunięto, bo po uśpieniu dziecka i próbie "zdrapania" znamion lekarze doszli do wniosku, że to jednak nie mięczak, być może ospa, uznali, że pobranie wycinka nie ma sensu. Jednak to nie była ospa.

Wszyscy lekarze, których potem odwiedziliśmy wycofali się z postawionej wcześniej diagnozy. Tłumaczyli, że "znamiona" nie mają charakterystycznych dla mięczaka wyżłobień i że na 100% to nie mięczak

Kolejne wizyty u lekarzy, smarowanie maściami ze sterydami i dalej nic. Teraz u dermatologa w Centrum Pediatrii w Sosnowcu pojawił się wątek o pobraniu jednak tego wycinka pod narkozą i już jestem chora na samą myśl o tym.

Badania ogólne krwi i moczu są prawidłowe. Mamy do wykonania kolejne dodatkowe na cukier, ATG i cholesterol - ale mam wrażenie, że to raczej próba szukania czegoś czego nie ma. Dziecko poza tym jest zdrowe, rozwija się prawidłowo, jest wesołe i bardzo żywiołowe. Nigdy na nic nie chorowało, nie miało podrażnień skórnych, wysypek. Zdarzyło się wcześniej jakieś drobne przeziębienie i teraz nieco dłuższe od listopada, leczone antybiotykiem.

W tej chwili "znamion" jest dużo więcej i są wszędzie, nawet na twarzy Nie zaobserwowałam, żeby synka to jakoś szczególnie swędziało.
Jeśli ktoś jest w stanie mi pomóc i coś podpowiedzieć to z góry bardzo dziękuję.