Witam,

Około 4 lata temu zachorowałem ( czytaj zostałem zarażony ) na Adenowirusowe zapalenie spojówek i jak to bywa w tej chorobie potem przeszło na rogówki. Nie będę opisywał jak przebiegała początkowa faza choroby i leczenie ( typowe maści, żele, krople ), tylko może przejdę do stanu po około 2 latach od zachorowania.
Otóż jedno oko ( prawe ) jakoś się obroniło i wyszło z choroby dość dobrze. Niestety lewe oko największe nacieki miało na wysokości źrenicy. Do około 2 lat od zachorowania stan lewego oka powoli, ale systematycznie się poprawiał. Niestety ten stan 2 lata temu się zatrzymał, a obecnie uważam, że jest nawet pogorszenie widzenia tym okiem. Ja rozumiem, że może moje 44 lata, że może taki wiek i wzrok się pogarsza, ale nie rozumiem jednej prawidłowości.
Gdyby gorszy wzrok w tym oku był zawsze to zaakceptowałbym to, ale jest tak:

- wstaję rano powiedzmy o 7:00 i wzrok w tym lewym oku ,,chorym, bardziej uszkodzonym po chorobie ) jest OK ( testuje to w domu na rożnych przedmiotach, rożnych literach itp. ), ale po godzinie już ostrość znika tzn. tak powoli jakby się rozmywa. Najlepiej widzę to na białych literach na czarnym tle. Tak jakby brzegi liter się rozjeżdżały, jakby na brzegach liter świeciła się mini poświata.

- czasami bywa, że zdrzemnę się po południu godzinkę. Budzę się i znowu to samo co rano. Przez godzinę wzrok na tym oku jest OK, po godzinie to samo co rano.

Bardzo proszę o konkretne wskazówki co to może być, do kogo ewentualnie się zgłosić ( może adres, konkretny lekarz na PW )

Z góry bardzo dziekuję