Objawy. Nawracająca rwa kulszowa, osłabienie kończyny pr dolnej, osłabiony odruch kolanowy, brak możliwości stania na pięcie, brak miejscowy czucia w sskórze w okolicy biodra pr, oraz częściowo pr uda. Drętwienie palców: małego i serdecznego lewej dłoni, "drganie" mięści w okolicy pachwiny pr oraz w udzie pr. Wynik MRI kr.piersiowego:
Wynik:
Pogłebienie kifozy odcinka piersiowego kregosłupa.Podejrzenie hipoplazji 12tej pary zeber.Wielopoziomowe nierównosci i drobne guzki Schmorla blaszek granicznych trzonów od Th9 do Th12 po przebytej chorobie
Scheuermanna.Znaczne zmiany zwyrodnieniowe krazków m-k Th7-Th8 i Th8-Th9 wyrazone ich dehydratacja i zwezeniem, umiarkowanezmiany od Th2 do Th7 ze zmniejszeniem ich uwodnienia i wysokosci, wczesne zmiany na pozostałych poziomach odcinka Th.Osteofitoza na przednich krawedziach trzonów od Th5 do Th9 z towarzyszacymi przednimi uwypukleniami materiału krazkóworaz drobnymi zaostrzeniami krawedzi bocznych.Wyspy przeciazeniowej przebudowy tłuszczowej szpiku trzonów Th7-Th8-Th9.Niewielkie wielopoziomowe zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-k w dolnych segmentach odcinka Th.Podłuzna wyspa przebudowy tłuszczowej szpiku górnej czesci trzonu Th8 ew. naczyniak z dominujaca komponentatłuszczowa.Na wys. Th2-Th3 szerokopodstawna tylno-boczna prawa wypuklina krazka m-k modelujaca worek oponowy, dotykajaca do brzusznej prawej powierzchni rdzenia. Na wys. Th6-Th7 szerokopodstawna tylno-boczna lewa przepuklina krazka m-k o szerokosci 2 mm uciskajac na lewe
przechodzace korzenie nerwowe Th7, dotykajaca do brzusznej lewej powierzchni rdzenia. Podstawa przepukliny siega wejscia do lewego otworu m-k. Na wys. Th7-Th8 szerokopodstawna tylna srodkowo-boczna i tylno-boczna prawa przepuklina krazka m-k o szerokosci 3 mmnieznacznie uciskajaca na brzuszna prawa czesc rdzenia, modelujaca worek oponowy i prawe przechodzace korzenie nerwoweTh8. Zaostrzenia na tylno-bocznych krawedziach przylegajacych trzonów P>L. Na wys. Th8-Th9 szerokopodstawna tylna srodkowo-boczna i tylno-boczna prawa przepuklina krazka m-k o szerokosci 3-4 mmminimalnie uwypuklajaca sie powyzej i ponizej poziomu krazka, nieznacznie uciskajaca na brzuszna prawa powierzchnierdzenia i na prawe przechodzace korzeniae nerwowe Th9. Zaostrzenia na tylno-bocznych i bocznych prawych krawedziach przylegajacych trzonów. Rdzen w odcinku piersiowym bez widocznych zmian ogniskowych lub obrzeku, prawidłowej szerokosci.
Bez obrzeku szpiku.
Tkanki miekkie przykregosłupowe bez widocznej patologii.
w ldźwiowym dyskopatia wielopoziomowa od L2 do s1. Bez kompresji rdzenia. Czy zmiany w odcinku piersiowym mogą powodować objawy które mam. Jak dalej się leczyć.