+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Zastrzyk domięśniowy i odczuwanie lekkiego bólu po 2 tygodniach

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Zastrzyk domięśniowy i odczuwanie lekkiego bólu po 2 tygodniach

    Witam.

    Około dwa tygodnie temu dostałem dwa zastrzyki domięśniowe w pośladek. Pielęgniarka wykonała go na siedząco, tzn. kazała mi usiąść na krześle. Od tamtej pory do dzisiaj utrzymuje się lekki ból. Nie jest to taki zwykły ból jak np. podczas wbijania igły, bardziej to przypomina ból odczuwany podczas zakwasów mięśni, coś w tym stylu. Nie odczuwam go też cały czas, praktycznie tylko podczas chodzenia lub próbie siadania gdy są wykonywane większe napięcia mięśni tej okolicy. Również gdy ręką uciskam to miejsce gdzie dostałem zastrzyk to wtedy czuję to najbardziej. Chciałem więc zapytać, czy to normalne że tyle czasu się to utrzymuje? Ile to może jeszcze potrwać? Czy może został źle wykonany zabieg?

    Pozdrawiam

  2. #2
    hexenmilch jest nieaktywny
    Użytkownik Avatar hexenmilch
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    608

    Witam,

    Moglo wystapić powikłanie w postaci miejscowej reakcji zapalnej. Jakie leki miał Pan podawane w trakcie tej iniekcji? Proszę sprawdzić czy w działaniach niepożadanych tych leków nie wystepują prezentowane przez Pana objawy.

    Z poważaniem

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Oj, jakie to były leki to nie jestem w stanie określić. Zastrzyki otrzymałem w ośrodku zdrowia po tym jak udałem się do lekarza ze spuchniętym i zaczerwienionym łokciem po ugryzieniu przez jakiegoś owada. Lekarz zlecił pielęgniarce podanie jakichś dwóch leków odczulających, aby szybciej to zeszło. Tak więc nawet nie miałem w ręku ich opakowań. Czyli w takim wypadku najlepiej udać się do lekarza, czy przejdzie samo po jakimś czasie?

    Pozdrawiam

  4. #4
    hexenmilch jest nieaktywny
    Użytkownik Avatar hexenmilch
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    608

    Jeżeli nie wystepują cechy zapalenia w miejscu iniekcji (bół, zaczerwienienie, wzmożenie ucieplenia) można zaczekać.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Przyczyna bólu żołądka?
    Przez Anulka w dziale Forum gastrologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-13-2014, 13:03
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-25-2013, 15:17
  3. ból w prawym podżebrzu, kolka wątrobowa a zastrzyk progesteronowy
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum gastrologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 12:26
  4. Dziwna plama oraz odczuwanie drentwiena wraz z topornym bolem
    Przez Rafał w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2012, 01:59
  5. Zastrzyk antykoncepcyjny -opinie
    Przez ula22 w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-31-2011, 19:44

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246