Witam, mam 32 lata. Postanowiłem jakiś czas temu poprawić swoją wadę, którą jest zez rozbieżny. Od zawsze - nigdy nie leczone. Tydzień temu trafiłem do poradni leczenia zeza, gdzie dobrano mi okulary i .... okulistka stwierdziła zapalenie błony naczyniowej odcinka przedniego pytając czy mam chore zęby lub zatoki, jeżeli nie to mam się za nie wziąć. FAktycznie od lat cierpię (może to za duże słowo) na problemy z zatokami - lekkie bóle głowy , ciągle wydzielina w gardle (bez kataru - spływa do przełyku) ale jakoś niezbyt uciążliwe - przyzwyczaiłem się. NIgdy nie bylem na nie leczony. Zęby - faktycznie od kilku miesięcy mnie pobolewają, miałem usuwany kamień, bo było zapalenie dziąseł, któe nie minęło a wręcz się nasiliło (krwawienie przy szczotkowaniu dość silne) znacznie zmniejszyło się po ponownym trafieniu do dentysty i usunięciu kamienia (ok. 4 dni temu). Później p. doktor powiedziała po badaniu dna oka, że mam takze zapalenie tylnego odcinka i jak ona to ocenia stan zapalny jest minimum 6 miesięcy. dodała że wg. niej to książkowa gruźlica. KAzała zrobić na niż badania a także na choroby weneryczne, toxoplazmozę, boreliozę, sarkoidoze, reumatoidalne zapanenie stawów itp. Powiedziała przy tym, że taki stan nie jest od zębów ani zatok bo to silny stan zapalny. Przeraziła mnie nie na żarty stwierdzając że moje schudnięcie od 6 miesięcy ok. 4-5 kilo to jeden z objawów gruźlicy. DOdam że mialem robione badania w maju profilaktycze łacznie z rtg klatki i wszystko było ok.
Przerażony udałem się do lekarza rodzinnego. Od zeszłego wtorku zrobiłem - morfologię z rozmazem - bardzo dobre; OB - 3; wr-ujemne; TSH-0,573; CRP-0,23 (norma); czynnik reumatoidalny - 7 (norma); glukoza ok, kwas moczowy ok; toxoplazmoza - ujemne; rtg klatki- serce i płuca bez zmian; zdj, stawów krzyżowo biodrowych - zmian nie wykazują; HCV-ujemne; HIV - ujemne, MOcz ogolnie - wszystko w normie. Ze starchu trafiłem do szpitala, gdzie na izbie zrobiono badania - faktycznie potwierdxono zapalenie bno przedniego, drobne męty w szklistce, i niewielkie ogniska ziarniste na bn odcinka tylnego. dodam że wszystko jedynie w oku prawym. Widzenie ok, oko mnie nie bolało. Odkąd pamiętam zawsze jedynie mnie pytano czemu mam wytrzeszcz oka, bo faktycznie jak się przyjrzy to prawe jest lekko wypukłe. Pytano czy mam zdorwą tarczycę, ale ta była ok. Dodam tez że odkąd pamiętam moje źrenice były nie symetryczne - miałem robiony z tego powodu m.in. rezonans głowy (bez zmian) - bardzo dawno. W Klinice do leku texafree jaki otrzymałem od mojej okulistki dodano, zastrzyk pod spojówkę, krole - floxal, . Dzisiaj na kontroli w klinice znowu zastrzyk oka i dalsze leczenie u swojej okulistki. Dzisiaj dostałem skierowanie na badanie pod kątem boreliozy i skierowany na konsultacje laryngologioczną (ambulatoryjnie) dostałem przy tym skierowanie na rtg oczodołu i zatok i tutaj się coś znalazło. "na zdj. celowanych na oczodoły i zatoki obuoczne nosa uwidoczniło się zagęszczenie przy górnej ścianie prawej zatoki szczękowej o wymiarach ok. 14 x 6 mm. polip? torbiel retencyjna? innych kostnych zmian ani obecności ciała obcego nie dostrzega się.
I zaczyna się znowu moj problem, bo boję się że to rak. NIe wiem co dalej robić. Poszedłem do laryngologa z pytaniem czy mnie przyjmie powiedzial, że dla niego mogę przyjśc po nowym roku da mi skierowanie na tk (zdjęcie obejrzal) powiedział, że chyba że okuliści uważają że to pilna sprawa to niech kierują na szpital. Powiem, że "byłem" zdrowym facetem. Uprawiającym sport, bieganie, siłowania, sporty walki. Teraz jestem psychicznym wrakiem. NIe wiem co dalej robić. Szukając w necie wszystko wskazuje na nowotwor (ten polip, zapalenie błony naczyniowej, wyczytałem też że bolące zęby - co miałem, krwawienie z nosa - ostatnio byłem przeziębiony i przez dwa dni smarkałem z krwią; dodam że ma od dłuższego czasu małą krostkę na podniebieniu twardym, raz jest większa raz mniejsza (tej samej barwy) - internista nie zauważył nic nienormalnego. Aha i na stopie pod skórą pojawil mi się guzek niebolący, i krostka na ścięgnie na podeszwie, malutka trochę boli przy dotykaniu. Ortopeda kazal zrobić usg narządów ruchu.
Proszę o jakąś poradę i podpowiedź czy to wszytsko może wskazywać na nowotwór zatokowy?

Pozdrawiam Dalik.