Witam
Czy mogłabym prosić o opinię nt rezonansu mojej 3 miesięcznej córeczki. Zuzanka ma stwierdzoną encefalopatiiniedotlenieniowo-niedokrwiennej pod postacią leukomalacii torbielowatej i padaczke na tle niedotlenienia okołoporodowego:
Badanie MR w sekwencji TSE w obrazach T1,T2-zależnych, sekw. FLAIR,DWI z podaniem środka kontrastowego w płaszczyznach poprzecznych, strzalkowych i czołowych.
Encephalomacia torbielowata-rozległe zmiany w zakresie obu półkul mózgu- stan po niedotlenieniu w stopniu cieżkim. Układ komorowy ołożony pośrodkowo, poszerzony głównie w zakresie trzonów i rogów potylicznych. Różnej wielkości zmiany cystyczne w istocie białej obu półkul, istotne zwężenie kory wszystkich płatów, nieprawidlowy sygnał ze struktur głębokich- jąder podstawy i wzgórz. Struktury podnamiotowe zachowane. Sekwencja DWI wykazała odcinkowo cechy restrykcji na poziomie kory zakrętów czołowych głownie z lewej półkuli najprawdopodobniej odpowieda to aktywnemu procesowi niedokrwiennemu. Przestrzeń podpajęczynówkowa prawidłowa. Zbiorniki postawy prawidłowe.