Witam, wyzyta na nfz czeka mnie dopiero za 50 dni, nie ukrywam, że wolałabym zaoszczędzić po badaniach ale nie umiem sama stwierdzić czy te wyniki są poważne czy nie, bo nic nie rozumiem. Przepisałam wszystko co brzmi nienormalnie:
REZONANS
1. W szczycie piramidy skroniowej prawej widoczne ognisko o sygnale tłuszczowym o wymiarach ok. 10x6mm - obraz zmiany łagodnej.
2. Niewielkie (ok 9 x 9 mm) poszerzenie przestrzeni podpajęczynówkowej w tylnym dole, paracentralnie po stronie lewej - obraz może odpowiadać niewielkiej przestrzeni pajęczynówki.
EEG
1. dosyć wysokonapięciowa, modyfikowana czynnością szybką, z licznymi nisko i średnionapięciowymi falami theta 4-7/sek oraz nietypowymi falami ostrymi, występującymi pojedynczo i w seriach w okolicach centralno-ciemieniowo-skroniowych.
2.W czasie po ukończeniu HW, zarejestrowano we wszystkich odprowadzeniach z przewagą w okolicach ciemieniowo-skroniowo-potylicznych, napadowe serie średnio i wysoko napięciowych fal theta 4-7/sek, typowych i nietypowych fal ostrych oraz nietypowych zespołów fali ostrej z falą wodną.
3. Zapis o charakterze napadowym, przemawia za zmianami z przewagą w okolicach ciemieniowo-skroniowo-potylicznych.


Bardzo proszę o pomoc jak to zrozumieć.
Dodam, że kiedyś często mdlałam, teraz to minęło ale cierpię na stałe rwące bóle rąk, osłabione mięśnie rąk i nóg, migreny, parę razy miałam sytuację, kiedy dopadał mnie okropny ból w potylicy - towarzyszyło temu uczucie jakby mi miało rozerwać ciśnienie głowę, dostawałam szczękościsku a policzki drętwiały. Również mam problemy z pamięcią i wzrokiem.