Witam, jestem tutaj nowa. Mam 20 lat, dzisiaj dowiedziałam się, że prawdopodobnie choruję na PZT. Od maja to podejrzewałam, dziś homeopatka, do której poszłam pierwszy raz, stwierdziła to bez wątpliwości, spoglądając na moje wyniki i badajac.
Nie jestem przekonana, czy mam jej uwierzyc na 100%, bylam juz u kilku ,,najlepszych" gastrologow i wszyscy mówili, ze to nie pzt i prawdoodobnie jelita. Gdyny ktos mial troche czasu, wiedzy/doswiadczenia to baaaaaaaaaaaardzo proszę o pomoc!!!
Pod koniec maja byłam na imprezie, wypiłamw miarę dużo, w krótkim czasie. Przez kilka dni mialam lekkie bóle nadbrzusza i biegunke - przelatywało przeze mnie wszystko, co zjadłam. Później bóle się wzmocniły, były nie do zniesienia, z lewej i prawej strony tuż pod piersiami, czasem po środku. Minęło pół roku, a bóle nie ustały, przeważa lewa strona, są lżejsze ale dokuczliwe. W wakacje był to prawie ciagly ból teraz pojawia się na krótko od czasu do czasu. Mam też kolki z obydwu stron przy szybszym chodzeniu/bieganiu, co nie zdarzało się wcześniej.
Od pół roku kał jest albo luuuźny (jak ,,grochówka", co tylko potwierdziło wersję homeopatki), bądź unosi się na wodzie, widać plamy tłuszczu (w badaniach wyszedł tłuszcz w kale na jeden plus). Troche mnie to zastanawia, bo czytałam, że trzustka nie trawi tłuszczu gdy jest zniszczona w 90%, wczesniej sobie radzi, NATOMIAST NA USG I REZONANSIE MAGNETYCZNYM wszystko wygląda w porządku, ostatnie robilam w sierpniu. GASTROSKOPA TEŻ WSZYSTKO OK. Czasem boli mnie tez srodek brzucha, dwa razy jego bol byl ogromny, polaczany z gorączka i rozsadzającym bólem głowy.

AMYLAZA podwyższona w moczu maksymalnie o 120, w krwi o 20-30 i nie zawsze, CA 19.9 podwyższone o 1.4, LIPAZA zawsze w normie, MOCZ w normie, PRÓBY WĄTROBOWE W NORMIE.

Czy warto sprawdzać celiakie/choroby jelit czy oczywistym jest że to PZT? Dodam, że nie piję jakiś wielkich ilosci, chociaz zdarza się, pierwszy raz pilam 4 lata temu, nie jem specjalnie zdrowo (kocham fast-foody i słodycze) a autoimmunologiczne zapalenie trzustki zostało wykluczone po zbadaniu IGg4 we krwi.