witam od wakacji mam problem z prawą dłonią boli, ból promieniuje już do barku, dłoń drętwieje miałam wczoraj zrobiony rezonans wyniki jest taki
"Podejrzenie zespołu kanału Guyona. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR nadgarstka PKG wykonane w obrazach T1, T2 i PD-zależnych. OPIS:
Ustawienie w stawach nadgarstka prawidłowe. Więzadła wewnętrzne i zewnętrzne oraz TFCC bez widocznych uszkodzeń. Drobna torbiel w kości główkowatej, poza tym sygnał ze szpiku prawidłowy. Tkanki miękkie prawidłowe, niepogrubiałe, bez zmian obrzękowych. Badanie nie uwidoczniło objawów ciasnoty w kanale Guyona ani w kanale nadgarstka. Prawidłowy kształt kości haczykowatej oraz trójgraniastej grochowatej. Na przebiegu nerwy łokciowego zmian patologicznych nie uwidoczniono.
Ścięgna zginaczy i prostowników o prawidłowym sygnale, bez wysięku w pochewkach. WNIOSKI: badanie nie wykazało patologii nadgarstka"
martwi mnie ta niewielka torbiel czy ona może powodować ból lekarz też powiedział że rezonans może nie wykazać zespołu Guyona a mogę go jednak mieć czy to prawda? czy powinnam się martwić tym torbielem słyszałam że to zmiany nowotworowe ale nie złośliwe na wizytę czekam do lekarza ale się martwię. Dziękuję i pozdrawiam