Witam

Od dwóch tygodni gdy patrzę na jakiekolwiek źródło światła widzę je podwójnie np. gdy czytam jakiś tekst na monitorze czy oglądam telewizje najbardziej jest to widoczne gdy jest kontrast miedzy kolorami np. białe litery na czarnym tle wtedy widzę wyraźnie to samo w dwóch miejscach najczęściej na górze lecz ten tekst u góry jest nieco przeźroczysty.Następne zauważyłem że gdy czytam jakiś tekst szczególnie na monitorze bądź w telewizorze gdy skończę czytać jedną linijkę i chce przejść do następnej jakby to powiedzieć lewe oko mi tak dziwnie skacze ale mam tak od czasu do czasu.Teraz doszły mi jeszcze takie dziwne zaburzenia wzroku coś jakby drżenie oka które trwa góra 2 sekundy i odruchowo mrugam oczami i jest ok , miewałem już to wcześniej natomiast teraz znacznie się to nasiliło.Ostatnie co zauważyłem jest to iż w ciemnym pokoju gdy patrzę na jakiś słabe odbicie światła np. światło księżyca padające na podłogę to gdy patrze centralnie na nie to go w ogóle nie widzę natomiast gdy spojrzę lekko obok tego światła to widzę je normalnie.

Pamiętam że zaczęło się to gdy pewnego dnia grałem jakieś 5 godzin na komputerze i nagle strasznie zaczęły mi szczypać i łzawić oczy wiec wyłączyłem komputer i położyłem się na łóżko próbując zasnąć.Oczy przestały łzawić i szczypać natomiast strasznie mnie bolały.I miałem tak też na drugi dzień gdy tylko usiadłem na 2h do komputera to samo łzawienie i szczypanie,a potem ból oczu wiec odstawiłem ten monitor i przesiadłem się na laptopa i przy laptopie raz tylko mi zaczęło łzawic i lekko szczypać prawe oko i to wszystko.

Objawy pojawiały się stopniowy w tej kolejności w której wymieniłem.Dodam że od tego czasu ograniczyłem trochę czas spędzany przed komputerem prawie do minimum 2h dziennie.Normalnie siedziałem nawet po 8h.

Wspomnę jeszcze że mam astygmatyzm i nosze okulary do dali : OP (Sfera -1.0 / Cylinder +1.5 / Oś 100 stopni)
OL (Sfera -1.25 / Cylinder +1.75 / Oś 81 stopni) jest jeszcze tutaj napisane Pd : 67 ale nie mam pojęcia co to jest.

Byłem wczoraj u okulisty i w sumie to nic mi nie powiedział jedynie to zalecił zmianę szkieł na OP (Sfera -1.25 / +1.5 Cylinder) OL (Sfera -1.5 / Cylinder +2.0) osie zostały takie same.Natomiast wątpię żeby to było przez okulary ponieważ pierwsze objawy czyli widzenia podwójnie tekstów w telewizji komputerze czy telefonie pojawiły się z dnia na dzień.

Macie jakieś pomysły o co chodzi lub co to może być?