Dzień dobry,
Moim problemem się uporczywy i długotrwały kaszel, który pojawia się po przeziębieniach. Czasem mogę mieć tylko lekki ból gardła przez kilka dni, żeby następnie przez kilka miesięcy (rekord to pół roku!) męczył mnie drażniący kaszel. Kaszel jest zawsze raczej suchy, nie mogę rozmawiać, bo zaraz mam atak kaszlu, czasem podrażni mnie zapach lub zmiana temperatury, paproch. Kaszel może być tak mocny, że powoduje "wymioty", mocny ból głowy . Raczej nie kaszlę w trakcie snu, chociaż potrafię się obudzić i wtedy zacząć kaszleć. Najgorzej jest wieczorami.

Pierwszy taki atak kaszlu miałam w podstawówce, pomogły wtedy cukierki szałwiowe. Zatrzymują na chwilę kaszel ale nie leczą - w razie czego do dziś mam kilka takich cukierków w torebce żeby się ratować. Popicie zwykłą wodą nie pomaga.
Kaszel nie jest zależny od żadnej pory roku. Potrafię mieć go po przeziębieniu zimą, wiosną, jesienią i latem. Bez różnicy czy coś pyli, czy nie. Przeziębienie przechodzi, kaszel towarzyszy kilka miesięcy.

Byłam pod opieką alergolog ów i pulmonologów. Z testów alergicznych nic nie wyszło, spirometria nie wykazała nic (mam dokładnie takie same wyniki przed ventolinem i po). W rtg klatki piersiowej nigdy nic nie wychodzi.
Brałam silne leki na astmę (Seretide), używałam nebulizatora membranowego również ze środkami na astmę, ale także zwykłym płynem nawilżającym (tak, to miało działać ale przepraszam jeśli napisałam coś źle, nie znam się na tym). Przy ataku kaszlu sięgałam po Ventolin - nie dawał żadnych rezultatów. Ataki dalej trwały.
W krwi podczas kaszlu nie wychodzą żadne zapalenia - podczas przeziębienia owszem, przeziębienie jednak przechodzi i nie ma żadnych stanów zapalnych.
Nie mam zmian laryngologicznych.
Robiłam także badania w kierunku krztuśca - wynik negatywny.

Nie wiem, co jest przyczyną kaszlu. Boję się zwyczajnego bólu gardła w tych czasach, żeby nie dopadł mnie ten kaszel i żeby ludzie nie byli wobec mnie agresywni.
Rozpaczliwie potrzebuję pomocy.
Każdy lekarz, do którego trafiam zleca te same badania co poprzedni, a badania te zawsze nic nie wykazują.

Patrycja