Hej,
dwa tygodnie temu złapałem przeziębienie. Wydawało mi się, że je wyleczyłem ale we wtorek 23 lipca pojawiła się u mnie gorączka. W czwartek lekarz stwierdził, że to angina ropna (miałem mocno zawalone ropą migdały) i przepisał mi lek Bioracef 500 mg i Acidolac (osłonowe). Już po pierwszej tabletce na mojej ręce pojawiła się pierwsza plamka. Następnego dnia rano obudziło mnie mocne pieczenie stóp. Zauważyłem na nich pojawiające się czerwone plamy. Poszedłem tego samego dnia do lekarza i stwierdził on, że to może być uczulenie na lek. Przepisał mi Loratadyna Galena (2x dziennie) + wapno i jeśli to nie pomoże, to odstawić ten lek i zacząć przyjmować OSPEN (dostałem receptę). Bioracef odstawiłem tego samego dnia (piątek) i zacząłem przyjmować Loratadynę i wapno. Jednak w niedzielę po południu bardzo spuchła mi lewa stopa i podejrzewam że jest to związane z wysypką na stopach.
Mam jeszcze drugi trop - nad lewą kostką po zewnętrznej stronie wyskoczyła mi czerwona plamka (myślałem że to również część wysypki, ale troszkę się różni - jest bardziej wypukła). W sobotę po południu troszkę ją zadrapałem i od tamtej pory zacząłem czuć lekki dyskomfort ruszając lewą stopą (tak jakbym zwichnął lewą stopę). Dzień później stopa zaczęła puchnąć. Może to nie jest związane z moją chorobą tylko skutek ugryzienia jakiegoś owada lub jeszcze coś innego?Wczoraj byłem u dermatologa i pani powiedziała, że to reakcja alergiczna i przepisała Beloderm i Borasol.
Obecnie mam mocno wysypane stopy oraz kilka plamek na dłoniach i twarzy (chociaż mam wrażenie, że się zmniejsz-ają). Dodatkowo moja dziewczyna, którą zaraziłem anginą dzisiaj skarży się, że także mocno pieką ją stopy, więc może to objaw zupełnie innej choroba, a nie angina. Mój kaszel od czwartku również się zmienił, na początku wypluwałem białą flegmę teraz jakby kaszlę z oskrzeli. Natomiast boję się trochę o tą nogę, bo od wczoraj się nie zmniejszyła, chociaż biorę wspomniane leki i smaruję plamy i opuchliznę lekami przepisanymi przez dr dermatolog.

Przeczytałem możliwe działania niepożądane na ulotce (ulotka) i pomyślałem, że to może być rumień wielopostaciowy rumień wielopostaciowy), ale chyba w każdej pojawiają się pęcherzyki, a u mnie są to czerwone plamy.

Czy spuchnięta stopa rzeczywiście może być objawem alergii? Czy może to jakaś inna choroba?