Witam, z góry przepraszam, że się trochę rozpisze. Mam nadzieję, że ktoś mi coś doradzi i pomoże. Jestem młodą osobą i dolegliwości które obecnie odczuwam komplikują mi trochę życie.

Mam straszne problemy z moim układem pokarmowym. Zaczęło się od uczucia ssania w żołądku, odczuwania takiego dziwnego głodu jakiś czas po zjedzeniu posiłku. Co najgorsze dosyć często pojawiały się biegunki(plus taka zależność że za każdym razem podczas miesiączki) często zaparcia, gazy wzdęcia, przelewanie w żołądku. Odwiedziłam ginekologa, ponieważ miałam nieregularne miesiączki i odczuwałam ból w okolicach podbrzusza. USG nie wykazało nic niepokojącego i dostałam tabletki na unormowanie okresu.Jeśli chodzi o żołądek to lekarz rodzinny (oczywiście bez żadnych badań) zdiagnozował u mnie wrzodu i przepisał mi Helicid 20 przy czym jestem w połowie drugiego opakowania i jak dotąd poza tym, że uczucie ssania w żołądku się zmniejszyło nie czuje się lepiej. Oddałam też na własną rękę do laboratorium próbkę kału w celu przebadania go na pasożyty, gdyż czasem mam wrażanie jakbym czuła jakies poruszanie się w środku, jednak nic nie wyszło wiec może to poprostu przesuwanie się pokarmu.

W dniu dzisiejszym mam wrażanie, że jest coraz gorzej. Ciągle odczuwam bóle podbrzusza, nie są to jednak jakieś bóle nie do wytrzymania jednak są dosyć silne i jest to niekomfortowe. Najbardziej uciążliwe są jednak ciągłe wizyty w toalecie. Musze z niej korzystać praktycznie po każdym posiłku, nie są to biegunki (chociaż czasem się zdarzają) do tego ciągle mam uczucie niepełnego wypróżnienia jakby tam w środku była jakaś blokada, albo coś by nie chciało wyjść. Ciągle przelewa mi się coś w żołądku, a gazy stały się coraz bardziej uciążliwe. Z racji tego, że po tym jednym badaniu nadal nie wiem czy nie jestem ofiarą pasożytów obserwuję swój kał i zauważyłam że często są w nim jakieś białe kawałki śluzu czy czegoś w tym rodzaju. Czasami zdarza się również trochę krwi. Odczuwam co jakiś czas lekkie swędzenie czy pieczenie w okolicach odbytu, jednak nie są to na pewno owsiki nie zauważyłam żadnych ruszających się robaczków przez ten długi czas. Bóle żołądka trochę się zmniejszyły przy stosowaniu Helicid 20. A i dodam jeszcze że nie palę papierosów i od ponad miesiąca odkąd biorę leki nie pijam alkoholu.

Bardzo proszę kogoś o w miare fachową opinię, bo jak dotąd nie trafiłam na odpowiedniego lekarza, z resztą nie mam za bardzo czasu na chodzenie po lekarzach jestem studentką i większość czasu spędzam poza miastem rodzinny. Mam zamiar wybrać się do lekarza, gdyż to wszystko jest dla mnie niezwykle uciążliwe i najchętniej nie wychodziłabym przez to z domu. Jednak nie wiem co powinnam zrobić, z jednej strony moge udać się do lekarza który znowu przepisze mi jakieś leki w ciemno a z drugiej isc prywatnie do jakiegos specjalisty. Stać mnie na taką wizytę jednorazową jednak jeśli zleci mi szerego odpłatnych badać to wtedy już gorzej będzie z pieniędzmi. Bardzo Bardzo proszę kogoś o jakąś fachową opinię, poradę lub jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.