Dzień dobry, witam Forumowiczów;-)
Pozwoliłem sobie założyć ten wątek, ponieważ mam nadzieję, że może znajdzie się wśród Was ktoś, kto doradzi mi w kwestii leczenia trądziku u mnie. Wiem, że istnieje masa podobnych tematów, jednak wydaje mi się, że niczego nowego już tam nie wynajdę niestety, więc opiszę jak to u mnie wygląda i może, a nóż widelec, ktoś z Was okaże się w stanie mi pomóc.
Walczę z trądzikiem od 13 lat. W tej chwili mam 26. Problemy z cerą zaczęły się w gimnazjum.
Postać trądziku właściwie ciągle jest podobna, tj. grudki, ropne nacieki.
Zaczynałem od maści wszelkiego rodzaju, później były tabletki, antybiotyki, w końcu w wieku 18 lat przyjmowałem izotretynoinę. Kuracja trwała jedynie 4 miesiące. Musiałem odstawić Acnenormin, ponieważ pojawiły się poważne skutki uboczne.
Jednak ta dość krótka kuracja przyniosła jakieś efekty, bo po niej przez pewien czas twarz wyglądała całkiem ok(w liceum było zdecydowanie najgorzej, właściwie nie było na twarzy miejsca bez stanu zapalnego).
Od kilku lat jest lepiej lub gorzej. W tym czasie stosowałem znów antybiotyki itd.,próbowałem naturalnych metod, tzn. drożdży, bratka, glinek wszelkiego rodzaju.
Wcześniej miałem cerę tłustą, teraz można powiedzieć, że jest mieszana czyli przetłuszcza mi się głownie skóra na czole a reszta jest ok.
Nie zauważam związku choroby z dietą, tytoniem, słońcem czy czymkolwiek innym. Jedyne co zaobserwowałem przez tyle lat, to to, że właściwie stan mojej cery jest nie do przewidzenia...
Być może ponowna kuracja izotretynoiną byłaby w końcu skuteczna, jednak nie ma możliwości, że kiedykolwiek znów po nią sięgnę, po tym, co przeszedłem.
Myślałem, że może w końcu z wiekiem problemy ustąpią, bo zarówno mój ojciec jak i brat do pewnego wieku mieli podobnie. A tu niebawem 26 lat i wciąż to samo!;-o
Czy macie pomysł po co jeszcze mógłbym w tym wieku sięgnąć? Do kogo ewentualnie się zwrócić w Warszawie?
Może warto spróbować zabiegów w dobrym salonie kosmetycznym? Czy któreś z nich są w stanie wyleczyć trądzik a nie tylko doraźnie oczyścić twarz?
Może polecicie jakichś zielarzy czy coś... sam już nie wiem.
Liczę na Was, pozdrawiam ciepłoooo :-)