Dzień dobry!

Około 20 dni temu rozpocząłem kurację dermatologiczną, mającą na celu usunięcie trądziku gównie ze skóry pleców.

Sposób leczenia:
Tetracyclinum TZF 250mg pierwsze 10 dni 3x1draż. następnie co 24h po 1
Vitaminum PP 200 Polfarmex 200mg 3x1
Zineryt proszek i roz. do stosowania na skórę. x2 dziennie

Vitamina b2 3mg + witamina C 200mg 3x dziennie

Po kolejnej wizycie dawki zostały zmniejszone
Recepta 2:
Tetracyclinum TZF 250mg 1 co 24h
Vitaminum PP 50mg 3x1
Vitaminum B2 3mg
witamina C 100 mg 3x dziennie
Jeszcze nie zrealizowałem tej recepty ponieważ, mam obawy co do skutków ubocznych.
Otóż od pewnego czasu zauważyłem problemy z moim wzrokiem, mam problemy z rozpoznaniem twarzy innych ludzi z dalszej odległości, a podczas wysiłku fizycznego nawet z bliska obraz się "rozmazuje".( Te objawy nie występują codziennie)

Dodam, że od pół roku stale przyjmuję lek: ASAMAX 500
2 rano 1 po południu 1 wieczorem. ( 1 tabletka zawiera "500mg mesalazyny")
Moje parametry:
Waga 87kg, 188cm wzrostu, wysportowany, dobra kondycja

Z uwagi na kierunek studiów, sporo czasu spędzam przed monitorem, jednak pogorszenie wzroku było dosyć nagłe,
więc stwierdziłem, że może to wina leków, a nie przesiadywania przed komputerem.
- istnieje również czynnik stresowy, związany z nadchodzącymi egzaminami

Po omówieniu sprawy czas a moje pytania:
-Czy ten zestaw leków może powodować takie efekty uboczne?
-Jeżeli to może być wina leków, to czy mój wzrok po zakończeniu leczenia wróci do pierwotnej kondycji?
- Czy teraz gdy zmniejszono mi dawki przyjmowanych leków, powinienem kontynuować leczenie, bez obaw?

Wiem, że powinienem powiedzieć o tym mojemu dermatologowi. Niestety tego nie zrobiłem.

Pozdrawiam,
dziękuję za ewentualną pomoc.