Witam, chciałabym poradzić się specjalisty w sprawie zajścia w ciąże.

Wczoraj uprawiałam sex z moim partnerem, wczoraj również przypadał 5 dzień okresu (lekkie plamienie, praktycznie nie widoczne już), pech chciał że pękła Nam prezerwatywa. Istnieje również możliwość że zdążył wyjść ze mnie zanim doszło do wytrysku aczkolwiek nie możemy przyjąć w pełni takiej opcji. Z godzinę po stosunku udaliśmy się do apteki aby kupić EllaOne i od razu wziąć tabletkę. Dziś odczuwam lekkie skutki działania tabletki np. Zawroty głowy, mdłości suchosc w ustach, zaburzenie snu ( może być również spowodowane nerwami) Od stosunku minęło około 10 godz A ja jestem kłębkiem nerwów.
Mam 20 lat, a miesieczke w miarę regularną, około co 23 dni i trwa po 5-6 dni. Miesiączki mam bardzo mocno bolesne (nie potrafię nawet chodzić, ponieważ mam mocne drętwienie nóg), 2 razy zdążyło mi się wylądować w szpitalu z powodu zbyt mocnego bólu brzucha.
Wiem że ryzyko zajścia w ciąże podczas okresu jest małe ale zawsze jest. Czy wzięcie tabletki "po" w około godzinę po stosunku mogło pomóc? Jutro z rana chce udać się do lekarza rodzinnego aby postarać się o receptę na tabletkę escapelle. Czy mogę zażyć escapelle po wzieciu ellaone?