Witam,

Na początku zaznaczę, że z problemem byłem już u lekarza rodzinnego i 2 prywatnych dermatologów. Lekarz rodzinny nie miał pojęcia, jeden dermatolog też nie, a drugi stwierdził, że to może być alergia na karton/tekturę.

Jakieś 5 lat temu zacząłem mieć regularnie kontakt z kartonami, opisywany problem pojawił się ok 3 lata temu. Jeden z dermatologów stwierdził, że przejdzie kilka miesięcy po tym jak nie będę miał kontaktu z tekturą. Nie mam go od prawie roku i niestety nie widać nawet minimalnej poprawy.

Zdjęcia:
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

Skóra w tym miejscu jest pogrubiona i bardzo sucha (ogólnie mam problem z suchymi dłońmi). Nasila się jakby w zimie, ale może to tylko wizualnie bo w lecie mam często spocone dłonie i automatycznie skóra bardziej się nawilża.
Na zdjęciach jest "łagodna" wersja, kilka minut wcześniej myłem ręce. Kiedy jestem np. cały dzień w trasie i ręce nie mają kontaktu z wodą to wieczorem jest tragicznie. Skóra pogrubiona jest dalej tylko w tym miejscu, ale całe dłonie są bardzo suche.

Czy ktoś ma pojęcie co to może być? Może zamiast do dermatologów iść do alergolog a? Czy robić wcześniej jakieś badania? Z góry dzięki za pomoc bo walczę z tym od kilku lat, a jak widać nie wygląda to zbyt estetycznie i mocno utrudnia mi kontakty z innymi ludźmi.