Witam, mój partner przyznał mi się, że zachowuje się jak socjopata i bardzo chce się zmienić bo nienawidzi tego w sobie i chciałby to zwalczyć i normalnie żyć. Przeczytałam w internecie wiele wątków o socjopatach niżej skopiowałam artykuł z internetu i wszystkie opisane zachowania występują u niego w 100% wyłącznie punktu drugiego. Moje pytanie brzmi czy jeżeli jest socjopatą to czy jest możliwe że może sam chcieć się zmienić? W jaki sposób mam sobie z nim radzić i jak mu pomóc. Czy da się to leczyć? albo chociaż zminimalizować te zachowania. Jeżeli tak to w jaki sposób, u psychologa/psychiatry . Czy taka osoba jest w stanie pokochać?
"10 sygnałów, że jesteś z socjopatą:
1. Ma niesamowity wdzięk i charyzmę.
Jest cudownym mówcą, zawsze ma genialną odpowiedź, nigdy nie brakuje mu słów. Sprawia wrażenie bardzo podekscytowanego Waszą znajomością.

2. Ma rozdmuchane ego.
Zachowuje się jak najmądrzejsza, najbogatsza osoba, która odniosła, niesamowity sukces, albo jest na dobrej drodze, aby go odnieść. Nie ma żadnych barier, aby opowiadać Ci, jaki jest genialny.

3. Sprawia wrażenie niezwykle Tobą zainteresowanego.
Ciągle dzwoni, pisze sms-y lub maile. Rozmawia przez Skypa. Chce być z Tobą cały czas. Jest pierwszą osobą, która budzi Cię rano i ostatnią, którą słyszysz przed snem. Nie jest zadowolony, kiedy czas spędzasz z rodziną bądź ze znajomymi, więc robi wszystko, aby tego czasu było jak najmniej. A ma już sposoby na Ciebie, abyś czekała na każdy kontakt z jego strony.

4. Czyni szybkie ruchy i deklaracje.
Szybko wyznaje Ci, że jesteś prawdziwą miłością i bliźniaczą duszą. To może nastąpić po kilku rozmowach na Facebooku (kiedy nawet nie mieliście okazji spotkania w realu), albo na pierwszym Waszym spotkaniu w rzeczywistości. Wytłumaczy to przeznaczeniem i wędrówką dusz, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności odnalazły się we wszechświecie. Naturalną koleją rzeczy zechce szybko z Tobą zamieszkać, a nawet wziąć ślub.

5. Utrzymuje z Tobą intensywny kontakt wzrokowy.
To jest przenikliwe spojrzenie, które wzbudza w Tobie dreszcze. Czujesz, jakby prześwietlał Cię rentgen. Już wtedy bądź czujna. On ma w sobie taki pierwiastek Rasputina, który powoduje, że każda mu ulega.6. Ma podwójną osobowość: doktor Jekyll i pan Hyde w jednym.
W jednej chwili Cię kocha, w kolejnej nienawidzi. Jego osobowość zmienia się z minuty na minutę. Nie rozumiesz tego, trudno Ci za tym nadążyć, bo tu deklarował miłość, a nagle nie chce zamienić z Tobą słowa.

7. Gra na Twoich uczuciach.
Z premedytacją wzbudza Twoje współczucie. Chce, aby było Ci przykro, że miał ciężkie dzieciństwo, psychopatyczną żonę, niewierne partnerki, nieuleczalną chorobę, czy problemy finansowe. Ma w tym swoje cele: ktoś go oszukał finansowo, on potrzebuje pieniędzy, a Ty mu je dasz, skoro taki biedny i pokrzywdzony.

8. Zawsze obwinia innych.
Nigdy nic nie jest jego winą. Zawsze ma doskonałe wytłumaczenie, że problemy spowodowali inni. Żona zmieniła się po ślubie na gorsze, kolejne partnerki go zdradzały, koledzy oszukali, pracodawcy dyskryminowali.

9. W jego życiu są zawsze kłamstwa i niedopowiedzenia. A także luki.
Ty zadajesz pytania, a odpowiedzi są zawsze mętne. Mówi głupie, wręcz obrzydliwe kłamstwa. Kłamie, kiedy jest coś takiego w jego życiorysie, że nie chce powiedzieć Ci prawdy. Nagina rzeczywistość do granic możliwości, a Ty mu wierzysz, bo jesteś już tak zmanipulowana. Oczywiście do czasu, aż nawet Tobie wszystko przestanie się sklejać w logiczną całość. Nawet wtedy będzie brnął w kolejne kłamstwa.

10. Posiada seksualny magnetyzm.
Jeśli Twój związek fizyczny jest niesamowity, czujesz silne przyciąganie między Wami to może być spowodowane nadmierną ilością testosteronu, co *** socjopatów. "