Witam. Mam problem z bólami podbrzusza od ponad roku. Byłam u wielu lekarzy, ale nikt nie jest w stanie postawić konkretnej diagnozy. Zacznę może od początku. Zaczęło się od silnych bóli miesiączkowych, z którymi męczyłam się od wielu lat (praktycznie od pierwszej miesiączki). Pierwszy lekarz ginekolog podejrzewał endometriozę. Miałam dostać tabletki, ale z czasem okazało się, że wcale takiej choroby nie mam. Brałam tabletki hormonalne, aby uregulować miesiączkę, miały one także zapobiegać bólom. Jednak niestety nic z tego. Bóle stawały się coraz silniejsze. W październiku 2013 roku pierwszy raz trafiłam na pogotowie z powodu bólu. To był pierwszy dzień miesiączki. Wymiotowałam pół dnia, drętwiały mi ręce i nogi, cała drżałam i mdlałam z bólu.
Wypis: ROZPOZNANIE: bóle miesiączkowe
EPIKRYZA: Pacjentka zgłosiła się do oddziału z powodu bólu okolicy podbrzusza. Pacjentka w 1 dniu miesiączki - podobne dolegliwości miewa zawsze jednak w dniu dzisiejszym znaczne nasilenie dolegliwości z towarzyszącymi wymiotami i drętwieniem rąk. Badaniem brzuch miękki, tkliwy w okolicy podbrzusza. Po zastosowanym leczeniu uzyskano ustąpienie dolegliwości bólowych.
LECZENIE: 2,5g Pyralginy + 250 ml NaCl i.v.
100 mg Ketonalu + 20 ml NaCl i.v.

I tak zazwyczaj wyglądał wypis z SORu. Postanowiłam pójśc do drugiego ginekologa. Myślałam, że może pierwszy się myli. Ale po badaniu USG także okazało się, że wszystko od strony ginekologicznej jest wporządku. USG było robione 17.06.2014 oraz 1.07.2014 , ale nie było nic niepokojącego.
Miesiąc później badanie USG jamy brzusznej.
21.08.2014 Pęcherzyk żólciowy bez złogów. Wątroba o prawidłowej echogeniczności, jednorodna bez zmian ogniskowych. Drogi żółciowe, trzustka, śledziona prawidłowe. Pole nadnerczowe prawidłowe. Obie nerki typowo położone o prawidłowej ochostrukturze. UKM-y bez zastoju i złogów. Pęcherz moczowy dobrze wypełniony o gładkich obrysach. Śladowa ilość płynu przy macicy.
Poszłam do innego ginekologa. Ten natomiast, aby wykluczyć endometriozę skierował mnie na laparoskopię. Zabieg był 30.07.2014. Oto wyniki:
Tryb wypisu: skierowanie do dalszego leczenia w lecznictwie ambulatoryjnym
ROZPOZNANIE: zespół bólowy miednicy mniejszej
WYNIKI BADAŃ: 29.07.14 - RTG klatki piersiowej - PA wynik: miąższ płucny bez zagęszczeń ogniskowych. Wnęki przeciętne. Zatoki przeponowo - żebrowe wolne. Sylwetka serca w granicach normy.
WYNIKI BADAŃ - Pozostałe: 29.07.14 MORFOLOGIA E-4,18mln Hb-13,0g/dL Ht-37,5% L-4,32tys. pł.krwi-209tys. ELEKTROLITY Na-136,7mmol/l, K-3,98mmol/l, Chlorki-103,6mmol/l; kreatynina-0,86mg/dl, APTT-39,8sek, glukoza-79mg/%
31.07.2014 MORFOLOGIA E-3,75mln Hb-11,7g/dL Ht-34,7% L-5,60tys pł.krwi-191tys ELEKTROLITY Na-137,7mmol/l K-3,72mmol/l Chlorki-105,2mmol/l; kreatynina-0,93mg/dl
ZASTOSOWANE LECZENIE: laparoskopia diagnostyczna/30.07.2014r./ Leki: Biofazolin, Dormicum, Relanium, 0,9%NaCl, PWE, 5%Glukoza, Paracetamol, Ketonal, Clexane
EPIKRYZA: 19 letnia pacjentka została przyjęta do oddziału z powodu nawracających się bólów podbrzusza celem planowanego leczenia operacyjnego. W dn.30.07.14 wykonano laparoskopię diagnostyczną. Wczesny okres pozabiegowy bez powikłań. Pacjentka w stanie dobrym wypisana do domu z zaleceniami jak niżej.

Ten zabieg wykluczył chorobę, ale dalej nie wiedziałam co z tym bólem robić.
Pomyślałam więc, że może to nie jest ze strony ginekologicznej i wybrałam się do neurologa. Oto wyniki:
Ostateczne rozpoznanie -R10.3
Opis udzielonego świadczenia (obejmuje wyk. badania) - wywiad nie wskazujący na patologię kręgosłupa. W badaniu ruchomość kręgosłupa prawidłowa, obj. korzeniowe(-), odruchy zachowane, bez zab.czucia.
Dgn:zespół bólowy miednicy mniejszej
Wytyczne dotyczące dalszego postępowania medycznego: wymaga dalszego leczenia w poradni spec.
Wskazówki dla lekarza kierującego: w zakresie diagnostyki TK jamy brzusznej?, kons. urologiczna

Po wizycie u neurologa poszłam do urologa. Z nerkami oczywiście wszystko w porządku. Dostałam skierowanie na TK jamy brzusznej. OPIS BADANIA: Zwapnienie w seg. VIII wątroby dł. 6mm, również w tym segmencie cechy naczyniaka o przekroju 13mm. Śladowa ilość płynu wolnego w miednicy. Poza tym narządy miąższowe j.brzusznej i miednicy bez zmian w TK. Węzły chłonne okołoaortalne niepowiększone. Widoczne kości bez zmian ogniskowych.

Po tomografii skierowanie na rezonans magnetyczny. Bóle oczywiście nie ustępowały, wręcz przeciwnie. Z dnia na dzień było gorzej. Ból zaczął promieniować na plecy, na odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
Wynik rezonansu:
Badanie MR odcinka L-S kręgosłupa wykonano w obrazach T1, T2 zależnych, w sekwencjach frFSE, FSE, STIR, w płaszczyźnie sag, axial.
Trzony i tarcze międzykręgowe o zachowanych wysokościach. Cech przepuklin u ucisków na struktury nerwowe kanału kręgowego w uwidocznionym zakresie. Stożek rdzeniowy bez zmian w badaniu MR.

Badanie MR miednicy małej wykonano wg protokołu, z iv podaniem paramagnetyku i wykonaniem sekwencji dynamicznych (LAVA).
Niewielka ilość wolnego płynu widoczna jest przyodbytniczo oraz ponad macicą i przydatkami. W obrębie jajnika prawego, w fazie po iv podaniu paramagnetyku, uwidocznia się zmiana ogniskowa wielkości ok. 12x12x16 mm, z silnym wzmocnieniem otoczki grubej na ok. 5-6 mm i hipointensywnym centrum. W obrazach T2- zależnych oraz T1- zależnych przedkontrastowych zamiana ta bardzo słabo separuje się od pozostałej części jajnika. Obraz niespecyficzny - cystadenofibroma? zmiana o charakterze rozrostowym? - do oceny ginekologicznej. Torbie Nabota 5mm w szyjce macicy. Poza tym narządy miednicy małej bez zmian w badaniu MR. Węzły chłonne niepowiększone.

Mija tyle czasu, a z bólami "bujam się" dalej. Ostatnim badaniem jakie miałam była kolonoskopia, bo lekarz powiedział, że to może jednak coś z jelitami. WYNIK BADANIA:
Per rectum: bez zmian.
Endoskop wprowadziłem do kątnicy i poprzez zastawkę k-k do przyzastawkowego odcinka jelita krętego. Oczyszczenie jelita do badania dobre. Jelito grube oraz uwidoczniony odcinek jelita krętego bez uchwytnych zmian.
Diagnoza : Endoskopowo nie stwierdza się uchwytnych zmian.

To są wszystkie badania jakie już przeszłam. Nie mam pojęcia co mi jest i co jest tego przyczyną.
Proszę o jakiekolwiek informacje w tym temacie.