Dzień dobry,
Niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko. Położna zalieciła mi, abym stosowała Omegamed Pregna 500. Zastanawia mnie jednak czy ten preparat jest dobry i czy jego cena jest adekwatna do jakości.

Po 1.
Słyszałam gdzieś taką opinię, że "większa zawartość EPA jest ważniejsza (EPA może być przekształcany w DHA, EPA chroni też przed uwalnianiem DHA z błon komórek nerwowych mózgu). Stosunek EPA/DHA jest skuteczny gdy wynosi ok 3/1"
W Omegamed wygląda że jest tylko DHA (co jest uznawane wg producenta za atut!), tak więc czy to w ogóle jest skuteczne? Bo co z tego, że jest tego bardzo dużo (500mg przy stosowaniu 2 kapsułek dziennie) skoro wg teorii powyżej kompletnie nie jest zachowany odpowiedni stosunek kwasów. Czy to prawda?

Po 2.
Z opisu produktu Omegamed:
"Life’s DHA jest wolny od ryzyka zanieczyszczenia metalami szkodliwymi dla zdrowia (takimi jak rtęć, kadm, ołów, arsen czy miedź), które są szczególnie niebezpieczne dla niemowląt, dzieci oraz kobiet w ciąży (ryzyko dla rozwijającego się płodu)".
Tzn że w innych preparatach zawierających m.in. DHA jest możliwość zanieczyszczenia metalami szkodliwymi tychże preparatów w związku z pochodzeniem kwasów od ryb??? Wydaje się nieprawdopodobne...

Po 3.
Polecono mi Galomega Formula IQ. Z tego co widzę stosunek kwasów jest (mniej więcej) zachowany "1 kapsułka zawiera: 500 mg biooleju o zawartości 20,9% kwasu EPA, 6,5% kwasu DHA i 2,25% kwasu GLA". Tylko ilość DHA w stosunku do Omegamed jest raczej słaba (dawkowanie 3 razy dziennie 2 kapsułki, czyli 32,5mg x 6 kapsułek = 195mg DHA dziennie). No i czy ten specyfik w ogóle byłby dobry dla kobiety karmiącej, bo z ulotki przeznaczenie jest inne.

Bardzo proszę o pomoc i opinię oraz o wskazanie, czy zamiast Omegamed można by stosować jakiś inny (tańszy) specyfik.