+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 49

Temat: Pieczenie pochwy po stosunku

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Exclamation Pieczenie pochwy po stosunku

    Witam,
    Mam 21 lat i stałego partnera, jednak od jakiegoś czasu odczuwam pieczenie pochwy po stosunku. Jakis rok temu chorowałam i brałam antybiotyki a potem miałam zapalenie pochwy i się leczyłam. Często podczas oddawania moczu odczuwałam ból. Stosowałam maść Clotrimazolum. Pomogło.
    Niepokoi mnie jednak to że jakis miesiac temu zaczęłam odczuwać pieczenie po odbytym stosunku. Pierwszy raz jak pojawił sie problem to trwało to ok. dwoch dni, a potem przeszło ale po kolejnym stosunku pieczenie pochwy powróciło.
    Dodam, że używamy za każdym razem prezerwatywy, dbamy o higienę. Troche sie niepokoje, czy możliwe że znów mam zapalenie pochwy? Wiem, że muszę isć z tym do lekarza, ale chciałabym poradzic sie na forum, od czego to pieczenie i jak zapobiec?
    Proszę o pomoc.,.

  2. #2
    Hanna jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    192

    Prawdopodobnie po antybiotyku została zaburzona mikroflora pochwy, stąd to pieczenie po stosunku. Można zastosować probiotyk, np provag, To powinno pomóc. Poza tym proponuję wykonać cytologię, tak dla sprawdzenia czy wszystko jest ok.
    Pozdrawiam

  3. #3
    ulka25 jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    40

    Rzeczywiście probiotyk może okazać się pomocny - prowag jest ok. Na podrażnienia można też używać provag żelu. Skąd się wzięły takie objawy - ciężko powiedzieć, myślę, że lekarz wyjaśni

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest

    zapalenie pęcherza

    ja miałam po stosunku dyskomfort podobny do tego, który opisujesz. u mnie skończyło się to zapaleniem cewki moczowej i pęcherza. teraz już wiem,jak tym walczyć - biorę zapobiegawczo Prouro i zawsze po stosunku biegnę się wysiusiac, bo to oczyszcza cewkę moczową z bakterii - jak na razie działa, bo juz mi się to nie zdarzyło.

  5. #5
    Marika jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    22

    Na same otarcia po stosunku to proponowałabym Ci provag żel, on właśnie działa łagodzaco i nawilzająco, nie musisz od razu stosowac kuracji leczniczej. Natomiast, zapobiegawczo na zapalenie pochwy mozesz stosowac probiotyki.

  6. #6
    anjaaaaaa22
    Guest

    poszłam dziś z takim samym problemem do ginekologa.

    Powiedział że mam tyłozgięcie macicy i przewlekłe zapalenie, co rano na czczo jogurt do tego globułki lactovaginal gdy zaczyna piec, ponieważ mam odczyn w pochwie obojętny. Przejdź się do ginekologa, usłyszałam tyle ciekawostek że nie zapamiętałam wszystkich! ;D

  7. #7
    sarlinna jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skad
    Poznań
    Postów
    66

    Pamiętaj o właściwym nawilżeniu pochwy przed stosunkiem, warto zaopatrzyć się w odpowiednie żele.

  8. #8
    zaniepokojona
    Guest

    Problem z pieczeniem

    Witam. Od 2 lat jestem w stalym związku z partnerem, z którym bardzo sie kochamy. Na początku naszej znajomości zaczelam brać tabletki antykoncepcyjne. 2 miesiace temu postanowilam zrobic sobie przerwe w braniu tabletek. Odstawiłam je i zabezpieczamy sie teraz prezerwatywą. Muszę przyznać, że przez cały nasz związek, a także przez całe moje życie nigdy nie miałam orgazmu pochwowego. Mój problem polega na uczuciu pieczenia w pochwie podczas wspolzycia. Juz samo wprowadzenie członka powoduje takie nieprzyjemne pieczenie, dyskomfort (ale nie mogę tego nazwać bólem). Czasami jest tak, że po jakiejś chwili przyzwyczajam się do tego uczucia i przechodzi, jednak najczęściej piecze mnie przez cały stosunek i nie mogę się już skupić na tym, by odczuwać przyjemność. Po całym stosunku mam wrażenie, że moja pochwa jest podrażniona, czuję pieczenie od środka. Z tego powodu często poprzestajemy tylko na stosunku oralnym lub po 10-15 minutach przerywamy seks i powracamy do stosunku oralnego. Dodam tylko, że nigdy nie miałam problemu z orgazmem łechtaczkowym, gdyż zawsze go osiągam poprzez pieszczoty oralne. Jednak chcialabym miec normalne satysfakcjonujące życie seksualne i nie chciałabym do końca życia uprawiać jedynie seks oralny. Przeszkadza mi ta sytuacja i jest mi bardzo przykro bo mam wrażenie, że coś jest ze mną nie tak. Przez 2 lata zaledwie kilka razy było mi przyjemnie ale i tak nie na tyle, bym mogła osiągnąć orgazm. Próbowaliśmy z płynami nawilżającymi z różnych firm (z nimi równiez najczęściej piekło mnie). Myślałam nawet, że może to być spowodowane tym, że biorę tabletki antykoncepcyjne - jednak nie zauważyłam żadnej poprawy. Bardzo proszę o poradę czy może to być przyczyna fizjologiczna czy raczej problem tkwi w psychice i gdzie najlepiej udać się po pomoc? Czy powinnam poruszyć ten temat z ginekologiem przy następnej wizycie?

  9. #9
    Nie zarejestrowany
    Guest

    żel intymny Lacibios Femina

    spróbuj może żelu Lacibios Femina, ja też miałam podobny problem do Twojego, inne lubrykanty czy żele mnie podrażniały, ale ten okazał się być strzałem w 10. Łagodzi podrażnienia, pieczenie i przyspiesza gojenie mikrourazów, mogących powstać po stosunku. Zawiera kwas mlekowy i chlorheksydynę, dzięki czemu hamuje rozwój patogennej flory, zabezpieczając drogi rodne przed infekcjami intymnymi. No i jest hypoalergiczny, bez SLS. I co ważne- nawilża okolice intymne, kiedy takiego nawilżenia potrzebujesz

  10. #10
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Na pewno powinnas poruszyc temat z ginekologiem, po to własnie by ustalic przyczyne. Na pewno antykoncepcja powoduje suchość pochwy, nie mniej jednak suchośc pojawia sie również u mlodych kobiet niezależnie czy ją stosuja czy nie. Suchośc pochwy może byc spowodowanan stresem, nieregularnymi miesiączkami, infekcjami itp W aptekach jest dostępny preparat o nazwie Hydrovag, który poprawia nawilżenie pochwy, zapewnia elastycznośc pochwy, usprawnia funkcjonowanie nabłonka, wspomaga procesy regeneracyjne, pomaga przywrócić prawidłową florę bakteryjną i zlikwidować uciążliwe dolegliwości jak np otarcia po sekcie.

  11. #11
    Fizia
    Guest
    Hej! Właśnie od 4 miesięcy stosuję żel lacibios femina, który już widzę bardzo dobrze nawilża skórę okolic intymnych, a miałam z tym spory problem i sprawiało mi to duży dyskomfort. Łagodzi też wszelkie podrażnienia i otarcia, które przy ostatnich upałach czasem mi się pojawiły, nawet kiedy chodziłam w sukienkach. I zabiorę go ze sobą na wakacje, żeby chronił mnie przed infekcjami intymnymi (ma pH 4.5, kwas mlekowy i chlorheksydynę), bo wiadomo basen, morze i wilgotny kostium i grzybica szybko może się przyplątać.

  12. #12
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Lacibios Femina

    Dziewczyny, kopiłam sobie polecany przez was Lacibios Femina i powiem wam, że jestem bardzo zadowolona. Używam go już 2 miesiąc i po suchości ani śladu. Jest naprawdę super. Zaczęłam go nawet zabierać na basen, jak wiadomo chlor to nienajlepszy przyjaciel kobiety. wiedziałyście, że jest również wersja dla kobiet w ciąży?

  13. #13
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Nie wiedziałam, że lacibios femina ma też żel do higieny intymnej. Ja używam ich probiotyku, bo niestety też mam z tym problem, że od jakiegoś czasu po stosunku z mężem czasami odczuwam pieczenie. Biorę wtedy ten probiotyk przez kilka dni tak profilaktycznie i potem jest już wszystko ok.

  14. #14
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Przeczytałam o tym probiotyku i od razu poleciałam do apteki, bo niestety też często odczuwam pieczenie jak się kochamy z moim partnerem. Pani w aptece też bardzo zachwalała ten probiotyk ze względu na szczepy bakterii. Mam nadzieję, że pomoże, bo to pieczenie jest naprawdę dokuczliwe.

  15. #15
    Nie zarejestrowany
    Guest

    pomoże

    Pomoże na pewno, bo rzeczywiście te szczepy bakterii są super dobrane. Ja już wielokrotnie na sobie go testowałam i zawsze mi pomaga, jak się jakaś infekcja zaczyna czy inne nieprzyjemne dolegliwości typu swędzenie czy upławy

  16. #16
    meganita
    Guest
    Ostatnio mnie to spotkało kilkakrotnie z moim partnerem. Najwyraźniej wizyta na basenie skończyła się jakąś drobną infekcją i stąd pojawiło się pieczenie i takie ogólne uczucie dyskomfortu. Nie biegłam od razu do gina, tylko kupiłam sobie w aptece probiotyk doustny lacibios femina (z najskuteczniej dobranymi szczepami bakterii) i brałam go przez kilka dni. I wszystko się uspokoiło i teraz jest ok.

  17. #17
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Dlatego ja nie chodzę już na basen a zwłaszcza do aqua parków bo to siedlisko bakterii i grzybów. Kiedyś po takiej wizycie przez pół roku leczyłam się globulkami, maściami oraz probiotykami doustnymi i dopochwowymi - najbardziej pomógł mi invag, aplikowałam go przez 7 dni i pożegnałam się z infekcjom. Pozostają mi kąpiele w morzu.

  18. #18
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja uwielbiam chodzić na basen.Wiem,że woda w basenie jest oczyszczana i zdezynfekowana ale nie idealnie czysta.Dlatego z nami pływają też bakterie,grzyby i inne drobnoustroje.Mam na to już od dawna skuteczne rozwiązanie.Wzmacniam swoją naturalna ochronę dopochwowym Lactovaginalem albo na kilka godzin przed albo po basenie.Zawsze warto też pamiętać o prysznicu i suchej bieliźnie.

  19. #19
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Całą ciążę chodziłam na basen, pływanie mnie relaksowało i odciążało kręgosłup. W tym okresie zażywałam provag, dzięki niemu żadne infekcje intymne mnie nie męczyły, problemów z układem moczowym również nie miałam. Ważne jest żeby przechowywać go w lodówce, wtedy żywotność polskich szczepów bakterii mlekowych jest przedłużona.

  20. #20
    parafa jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Postów
    302

    wiadomo, że na basenie łatwo o infekcję pęcherza, ale jeśli stosujemy odpowiednią profilatykę to ryzyko jest dużo mniejsze, ja jak przechodziłam infekcje pęcherza to brałam leczniczo urofuraginę, teraz przywiązuję dużą uwagę do odpowiedniej profilaktyki. niestety ale bliskość kobiecych organów rozrodczych jest tak mała, że łatwo o wszelkiego rodzaju infekcje.

  21. #21
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Na wszelkie dolegliwości intymne biorę sobie lacibios femina. Czasami po miesiączce odczuwam nieprzyjemne pieczenie i wtedy kilkudniowa kuracja tym probiotykiem szybko likwiduje ten problem.

  22. #22
    creeps jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skad
    Warszawa
    Postów
    2

    Na ten problem polecałabym Ci jakieś żele przed stosunkiem.

  23. #23
    Nie zarejestrowany
    Guest
    najlepsza jest zwykła oliwka bambino, nie uczula, nie ma podraznień pochwy w trakcie stosunku

  24. #24
    parafa jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Postów
    302

    każda ma inny sposób na leczenie zapalenia pęcherza, ale moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby takie infekcje nie powracały. U mnie urofuragina na tyle dobrze zadziałała, że teraz nie mam problemów z zapaleniem, ale może to wynika też stąd że teraz zwracam dużo wiekszą uwagę na profilaktykę, no i uważam na basenie.

  25. #25
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Mnie mój gin wytłumaczył, że lacibios femina jest dlatego taki skuteczny, bo szczepy bakterii, które zawiera są specjalnie dobrane do flory bakteryjnej Polek. I rzeczywiście bardzo dobrze się sprawdza przy różnych infekcjach i dolegliwościach intymnych

  26. #26
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Takie pieczenie po stosunku może byc efektem otarc po seksie, zwłaszcza zbyt długim lub intensywnym. Mnie ginekolog na taką przypadłość polecił globulki Hydrovag. Przywracają one własciwe nawilżenie pochwy, przez co nie dochodzi do otrac i podrażnień po stosunku, uelastycznia błony śluzowe, przyspiesza gojenie ran. Dzieki zawartości kwasu mlekowego chroni tez przed infekcjami.

  27. #27
    katarzyna_staniszewska jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Postów
    1

    Pieczenie albo swędzenie okolic intymnych jest najczęściej objawem infekcji. Podczas stosunku może dojść do obtarć lub uszkodzeń błony śluzowej pochwy a wtedy w rankach szybko namnażają się bakterie lub grzyby. Są trzy rodzaje infekcji bakteryjne, grzybiczne i mieszane ale bez względu na ich pochodzenie można je w prosty sposób wyleczyć bez konieczności wizyty ginekologicznej na którą czasem trzeba czekać nawet 3 miesiące! Mi koleżanka poleciła globulki Vagical (dostępne bez recepty) i rzeczywiście poskutkowały natychmiastowo! W ulotce podają, że pełna kuracja powinna trwać ok 2 tygodni (aby infekcja nie powróciła). Lek ten jest na bazie naturalnych skłądników i można go dostać bez recepty. Kosztuje ok 15zł. Bardzo go polecam wszystkim cierpiącym na powyższe problemy

  28. #28
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Zdarza mi się, że po stosunku pojawia się pieczenie warg sromowych, ale wtedy bardzo mi pomaga, jak się umyję żelem do higieny intymnej lacibios femina, bo bardzo łagodzi różne podrażnienia.

  29. #29
    NikiViki jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar NikiViki
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Postów
    4

    Ja jaki bylam mlodsza tez mialam objawy swedzenia i pieczenia ogolnie narzadow rodnych. Okazalo sie ze mam nadżerkę i musialam stosowac masc (nie pamietam nazwy) i antybiotyki. Dodatkowo stosowalam krem przed stosunkiem co bylo dziwne, ogolnie dosc czesto mi ta zmiana chorobowa powracala. Teraz rzecz jasna jest juz wszystko w porzadku, ale najlepiej pojsc do ginekologa, albo sprobowac z globulkami Vagical. Pani Katarzyna napisala, ze sa skuteczne, wiec czemu nie sprawdzic

  30. #30
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Aby uniknąć tego typu problemów przed stosunkiem smaruje się provag żelem, który nie tylko nawilża ale również hamuje rozwój grzybów i bakterii. U mnie się on sprawdził, zaletą jego jest też to że ma wygodne i higieniczne opakowanie co ułatwia aplikację.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pieczenie po stosunku
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-27-2011, 08:44
  2. pieczenie podczas stosunku i wizyt w ubikacji
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-08-2011, 19:16
  3. swędzenie pieczenie pochwy i brunatny mocz
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-27-2011, 18:09
  4. Dziwna wydzielina z pochwy, świąd, pieczenie
    Przez Ann w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 19:04
  5. Pieczenie okolic intymnych po stosunku
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-12-2011, 22:57

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127