+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Temat: Piekące oczy

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Piekące oczy

    Witam.
    Od początku lata pieką mnie oczy, teraz jest jeszcze gorzej. Szczególnie w prawym oku i tracę w tym oku czasami ostrość odległą. Kleją mi się powikeki cały czas. Oko nie jest przekrwione. W zeszłym roku miałem ten sam problem w lecie. Byłem u okulisty i przeszedłem badania komputerowe i pole widzenia również ciśnienie śródgałkowe i nic nie wykazało. Brałem krople Dicortineff i sztuczne łzy. Nic nie pomogło. Teraz jak czasem wezmę Dicortineff to jakby lepiej ale boję się go brać dłużej bo to steroidowy lek. Najgorsze jest to pieczenie i zanik tej ostrości czasami. Ciekawe w tym wszystkim jest to, że jak palcami odchyle górną i dolną powiekę, to ostrość jakby wraca.
    Czy to alergia?? Ale oczy nie sa przekrwione.
    Podsumowanie:
    Jak pozbyć sie pieczenia oczu i klejących powiek, już mniejsza z ostrościa moze sama wroci wtedy.
    Moj mail jesli potrzebny radek-radko1@wp.pl

  2. #2
    Krzysztof jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skad
    Kielce
    Postów
    1,747

    Pieczenie oczu może wynikać z nadmiernej suchości gałki ocznej. To z kolei może być spowodowane alergią (nie zawsze występuje charakterystyczne przekrwienie), a także zbyt dużą ilością czasu spędzanego przy komputerze, przemęczeniem wzroku, ekspozycją na zanieczyszczenia. Suchość oka może przyczyniać się do nieostrego widzenia, dlatego spojówki powinny być jak najczęściej zwilżane, przy pomocy kropli typu lacrimal (sztuczne łzy). Pozdrawiam

  3. #3
    SklepOptilus_pl jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Postów
    16

    Nie wykluczałbym alergii,chociaż badania tego nie wykazały. Może dobrym rozwiązaniem byłoby udać się na wizytę do innego okulisty i zasięgnięcia jego zdania na ten temat? Możliwe też,że jest tak jak pisze Mój Przedmówca i ma to związek z nadmierną suchością gałki ocznej.

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest
    U mnie na piekące oczy idealnie pomagają krople starazolin hydrobalance. Oczy są po nich naprawdę super nawilżone i uczucie pieczenia zaraz znika. Do tego jeszcze działają przez długi czas

  5. #5
    MrHilary_pl jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Postów
    100

    Dobre krople na pewno nie zaszkodzą,szczególnie jeżeli w dalszym ciągu występuje u Ciebie nadmierna suchość gałki ocznej. Poza tym pewnie jesteś już po dalszych badaniach,więc czekamy na Twoją odpowiedź czy cokolwiek wykazały.

  6. #6
    Nina22
    Guest
    Też mialam problemy z piekącymi oczami. W koncu wybrałam sie do dobrej kliniki okulistycznej by przebadali mi wzrok i postawili ewentualną diagnoze. Byłam w Dzięgielewska Instytucie Oka, gdzie okazłosię ,ze te piekące oczy to zespół suchego oka. Dosalam odpowiednie krople i po kłopocie

  7. #7
    Nie zarejestrowany
    Guest

    moje oczy

    Również jestem zdania, że Starazolin jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Działa naprawdę skutecznie i przynosi ulgę piekącym oczom. Moje były nawet przekrwione i wyglądałam dość dziwnie, ale na szczęście po dwóch dniach mi przeszło.

  8. #8
    Optyk.Lublin_pl jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    97

    Na pewno warto spróbować kropel nawilżających, natomiast pytanie czy to pomoże chwilowo czy na dłuższą metę, bo moim zdaniem niezbędne będzie także udać się do lekarza specjalisty aby wykonał badania, zobaczył jak wygląda oko.

  9. #9
    IlonaO
    Guest
    Zgadzam się, że dobry okulista się przyda. Ja korzystam w Poznaniu z usług pani Hanny Twardosz-Pawlik, przyjmuje na Mirosławieckiej. Bardzo solidna, fachowa pani doktor a przy tym ma dobre podejście do pacjentów, dobrze wszystko tłumaczy, ma cierpliwość.

  10. #10
    Magda93
    Guest
    Jeżeli chodzi o kropelki, to Starazolin lub Lacrimal. Te mi najbardziej odpowiadają, ale też dobrze jest wspomóc suie od środka. Bardzo fajnie działa Luteina Pro z doz.pl. Takie połączenie z kroplami daje najlepszy rezultat.

  11. #11
    Sindy88
    Guest
    Bardzo dobre krople na piekące oczy to thealoz duo. Mi bardzo pomagały. Tylko moim zdaniem i tak jak kogoś tak pieką oczy to powinien udac się do okulisty i tak. Tutaj jak najbardziej polecam Dzięgielewska instytut Oka w warszawie. Lekarze kompetentni, gabinety bardzo dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt.

  12. #12
    Optyk.Lublin_pl jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Postów
    97

    Minęło już trochę czasu, więc jeśli nadal zaglądasz na forum, to koniecznie daj znać na jakie krople padł wybór, czy byłeś z tym problemem u lekarza i co powiedział? Im więcej informacji tym lepiej, a ym samym łatwiej będzie również pomóc.

  13. #13
    PerfectVision.pl jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Postów
    15

    Piekące oczy to powszechny objaw dla wielu schorzeń czy zjawisk (w tym alergii) dlatego warto od razu zrobić kompleksowe badania i przede wszystkim nie czekać.

  14. #14
    Lucyna_W
    Guest
    Jeśli krople nie pomagają, może być konieczne inne leczenie. Warto skonsultować to z dobrym okulistą. Najlepsi lekarze przyjmują w SPEKTRUM Ośrodku Okulistyki Klinicznej.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Bolące i piekące dziąsła
    Przez laura88 w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-15-2015, 16:47
  2. piekące usta
    Przez Edyta w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-08-2010, 10:46
  3. szklane oczy
    Przez canyouhelpme w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 11:31
  4. Sine oczy.
    Przez okulista w dziale Forum okulistyczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-26-2010, 13:04
  5. Jak powinniśmy myć oczy?
    Przez Gosia w dziale Forum okulistyczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2010, 09:21

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40