+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Nerwica ? Stany Lękowe ?

  1. #1
    Ewelina. jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    2

    Exclamation Nerwica ? Stany Lękowe ?

    Mam na imię Ewelina, mam 17 lat. Rok temu, na Wakacjach dostałam Ataku.
    Kołatanie serca, ucisk w głowie, wydawało mi się że umieram tak po prostu.
    wylądowałam w szpitalu z podniesionym Ciśnieniem. 3 dni na obserwacji i nic. Zdrowa w 100%. Od jakiegoś miesiąca to powróciło, tylko podświadomie się zdenerwuje już mam ucisk głowie, drżenie i pocenie rąk, kołatanie serca, drgawki "oka" , skurcze mięśni. Często mam wrażenie że umieram, tak po prostu przerasta mnie to. Nie wiem jak z tym walczyć lekarze twierdzą że jestem w 100% zdrowa. Więc do jakiego lekarza powinnam się udać by w końcu coś mi pomogło choć trochę pozbyć się tego beznadziejnego stanu. ! Proszę o Pomoc !

  2. #2
    Krzysztof jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skad
    Kielce
    Postów
    1,747

    Jeśli zostały wykonane u Ciebie podstawowe badania i wykluczono chorobę, być może cierpisz na zaburzenia lękowe o charakterze zespołu lęku napadowego. Podobnie objawia się też nadczynność tarczycy, jednak podejrzewam, że miałaś oznaczane TSH i jest w normie. Zespół lęku napadowego objawia się występowaniem epizodów silnego strachu, napady zwykle występują niespodziewanie, nie mają związku z realnym zagrożeniem. Chory odczuwa szereg dolegliwości, włącznie z takimi, jak opisane przez Ciebie, czasem bywa przekonany, że za chwilę straci życie lub oszaleje. Jeśli problem jest nasilony i utrudnia funkcjonowanie, można udać się do psychiatry - do tego nie potrzeba skierowania, a być może odpowiednio dobrane leki (przeciwlękowe czy też przeciwdepresyjne) zlikwidują dolegliwość. Warto też unormować tryb życia i przede wszystkim ograniczyć stres, który sprzyja napadom lęku. Pozdrawiam

  3. #3
    Ewelina. jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Postów
    2

    Dziękuje za pomoc. W końcu konkretna odpowiedź. mam nadzieje że z czasem i odpowiednimi lekami dojdę do siebie. Chodziłam do Psychologa, do psychiatry jeszcze nie ale myślę że jeśli ma mi to pomóc to chętnie skorzystam. Bo u Psychologa żadnych rezultatów, niestety. Słyszałam jeszcze opinię że mam nerwice serca. Co raczej mało ma się w odniesieniu do Pana opinii. I wydaje mi się że Pana opinia jest bardziej słuszna. Dziękuje za pomoc, i radę.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. nerwica
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-01-2011, 11:51
  2. nerwica
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 12:41
  3. Stany lękowe, niemożność wykonywania pracy
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-27-2011, 07:30
  4. Nerwica?
    Przez joa w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-24-2011, 14:51
  5. Ostre stany urologiczne
    Przez niuniax w dziale Forum urologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-21-2010, 17:32

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37