Historia mojej choroby

W listopadzie 2010 roku zaczęło się od zwykłego bólu głowy pierwsze dwa dni bólu były do zniesienia następne już coraz gorsze pamiętam że siedziałam w szkole i nagle dostałam bardzo silnego bólu głowy z tyłu po lewej stronie do tego sztywnienie szyi przy odchylaniu i pochylaniu.Dostałam skierowanie do Neurologa i zgłosiłam się do niego z następującymi objawami:
-drętwienie lewej strony ciała w tym ręka i noga
-drętwienie lewej strony twarzy problem z mówieniem
-zawroty głowy
-temp ciała 34.9
-zaburzenia świadomości/otępienie
-zaburzenia w chodzeniu
-omdlenia
-drętwienie lewej strony głowy
-straszny ból z tyłu po lewej stronie głowy
Zostałam skierowana do szpitala neurolog stwierdził,że to uraz kręgosłupa szyjnego i zlecił zrobienie rtg przepisał lek Aulin i wizyta u swojego neurologa.I tak też zrobiłam mój neurolog stwierdził że od kręgosłupa nie sztywnieje buzia i nie ma się problemów z mówieniem i skierował mnie ponownie na odział neurologiczny.
Mój wynik rtg kręgosłupa szyjnego:
-zwężenie szpar miedzy-trzonowych C2-C5 oraz C5-C6 bez odczyny kostno-wytwórczego zniesienie fizjologiczne,lordozy w odcinku ruchowym kręgosłupa
Zostałam przyjęta na odział neurologiczny lekarz oglądając moje zdjęcie rtg stwierdził,że tam nic nie ma i zrobiono mi tomografię komputerową głowy i rezonans magnetyczny głowy
Wyniki z Tomografii komputerowej głowy z kontrastem:
Elektrokardiogram nieokreślony (89.521)
Poza przyśpieszeniem zatokowym bez odchyleń
-Badanie wykonano przed i po podaniu iv.40 ml kontrastu Ultravist,warstwami grubości 4,5 mm
Struktury mózgowe bez zmian ogniskowych
Układ komorowy nie poszerzony,nie przemieszczony,symetryczny.
Struktury kostne objęte badaniem prawidłowe
Rezonans magnetyczny mózgu i pnia mózgu
Badanie wykonane w sekwencjach:T1 SE TRA,T1 SE SAG,T2 TSE TRA,T2 TIRM TRA DARK FLUID,EP 2D DIFF3 TRA,po kontraście T1 SE SAG,T1 SE TRA
Sygnał istoty białej i szarej mózgowia prawidłowy.Nie uwidoczniono ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu.Układ komorowy nieposzerzony,nieprzemieszczony.Struktury tylno jamowe bez widocznych zmian.
Leki które dostawałam w szpitalu to:
-dihydroergothaminum
-cinnarizinum
Po pierwszej dobie stosowania tych leków bóle ustąpiły.
W szpitalu rozpoznali że:
-niedoczulica połowicza lewostronna ustępująca
- bóle głowy naczyniowe
Zalecenia:
-kontrola w poradni neurologicznej
-lek dihydroergothaminum
I po stosowaniu leku 2 tyg po wyjściu ze szpitala zaczęły się objawy:
-pojawienie się czarnej plamki przed oczami
-drętwienie całego ciała utrudniające normalne funkcjonowanie
-otępienie
-zaburzenia mowy problem ze znajdywaniem odpowiednich słów
Mój lekarz neurolog skierował mnie do poradni neurologicznej przyklinicznej i tak też zrobiłam wczoraj miałam wizytę pani doktor po obejrzeniu mojego zdjęcia rtg odcinka szyjnego stwierdziła,że wynik jest nie dobry i dostałam skierowanie na tomografie komputerową kręgosłupa szyjnego
Czekam również na wyniki z badań na boreliozę powinnam je mieć w przyszłym tyg
Czy faktycznie ten kręgosłup szyjny może pokazywać takie objawy?

Jakieś 4/5 lat temu spadłam ze schodów z góry na dół (dużo schodów) i uderzyłam w tedy prawą stroną pleców miałam robione w tedy rtg,ale nie mam już tego zdjęcia czy to może mieć też wpływ na te dolegliwości

16 luty mam wizytę u mojego neurologa