+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Ból prawej strony wątroby!

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Exclamation Ból prawej strony wątroby!

    Dobry wieczór,

    od dwóch dni bardzo boli mnie "prawa strona", podejrzewam, że to wątroba. Gdy naciskam na prawą stronę dość mocno, tuż pod żebrem - spotykam się bardzo nieprzyjemnym uczuciem. Nie jest to oczywisty ból. Jest on dość tępy, ale obezwładniający. "Odzywa się" gdy chodzę, śmieję się, wyginam się do tyłu, wstaję z krzesła czy z łóżka. Jednak nie zawsze. Czasami boli, czasami nie. Od poniedziałku ból jest chyba mniejszy. Piszę "chyba", ponieważ nie jestem do końca pewien, gdyż ten ból jest niesamowicie dokuczliwy. Mam wrażenie, że pochodzi z wewnątrz, nie z zewnątrz. Przeszukiwałem internet, by poznać genezę tego problemu. Natrafiłem na marskość wątroby lub jej alkoholowe zapalenie. Poruszył mnie ten aspekt, ponieważ wypiłem dość sporo z "soboty na niedzielę", czego efektem było tzw. "urwanie się filmu".

    Czytając definicję alkoholowego zapalenia wątroby czy jej marskości zrozumiałem, że są one spowodowane przewlekłym, a najczęściej dziennym spożyciem alkoholu. Ostatni raz, w o wiele mniejszej ilości, alkohol spożywałem dwa tygodnie temu.

    Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest
    o marskości wątroby można mówić po wieloletnim, codziennym piciu, nie po mocno zakrapianej imprezie! jeśli Cię to martwi idź po prostu do lekarza. Ale pamiętaj też, że po prawej stronie masz też m.in wyrostek robaczkowy, nie koniecznie to musi być wątroba.

  3. #3
    MajeczkaLysa jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skad
    Cieszyn
    Postów
    50

    Marskość możesz spokojnie wykluczyć. Plus to że tobie się tak wydaje to jeszcze nic bo to może być wiele różnych organów. Jak nie przejdzie to do lekarza ogólnego się udaj po prostu. A jak bóle się bardzo nasilą to pamiętaj że może to być faktycznie wyrostek, a z tym to już nie ma żartów.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-23-2013, 12:03
  2. Ból pleców i prawej strony brzucha
    Przez joasiab21 w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-18-2013, 13:37
  3. Ból kręgosłupa, dolna partia z prawej strony
    Przez electrix18 w dziale Forum neurologiczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 13:11
  4. dziwny bol prawej strony brzucha
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 16:44
  5. Silny ból brzucha z prawej strony
    Przez TomaszK w dziale Forum gastrologiczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 23:52

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37