witam,
zwracam sie do ludzi ktorzy maja naukowa wiedze w temacie, a problem mam taki:
urodzilo mi sie dziecko (ciaza przenoszona, wywolany porod- nie udalo sie naturalnie, podczas monitorowania skurczy tracili puls dziecka, a jak juz byl to bardzo niestabilny- ostatecznie zdecydowali ze proznociag ale ostatnia kontrola lekarza i skierowanie pod noz)
u dziecka wykryli przeciek na plucach (ze niby powietrze wydostaje sie z pluca i zostaje pomiedzy plucem a klatka piersiowa)
najpierw pani doktor przepisala gentamycyne ( w karcie pacjenta wpisujac "profilaktycznie"), pozniej (chyba po tym jak stwierdzili ten wyciek powietrza) zdecydowala podtrzymac podawanie antybiotyku
(gentamycyna razem z amoxicilina)
pierwsza dawka gentamycyny byla 4mg/kg pozniejsze nie mam pojecia ile bo karta z wykazem podawania leku zaginela
Gentamycyna byla podawana 2 razy dziennie przez 4 dni, trzeciego dnia dziecko mialo robione przesiewowe badanie sluchu i okazalo sie ze nie slyszy (pozniejsze badania potwierdzily ze dziecko ma gleboki niedosluch i jestesmy w trakcie przygotowan do operacji wszczepienia implantow)
po rozmowie ze znajoma polozna dowiedzielismy sie o tym ze gentamycyna powoduje uszkodzenie sluchu stad tez staramy sie dowiedziec czy tak tez bylo w naszym przypadku
staralismy sie pozyskac ze szpitala kopie tej karty z wykazem lekow ale jak juz wczesniej wspomnialem "zaginela"
jesli ma ktos wiecej informacji na temat tego antybiotyku bedziemy wdzieczni za pomoc, obecnie sciagamy wszelkie mozliwe informacje z internetu jednak ciezko znalezc cos naprawde tresciwego
pozdrawiam
DAniel