+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Jak poradzić sobie z lękiem przed innymi ludźmi?

  1. #1
    sialala jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Postów
    2

    Jak poradzić sobie z lękiem przed innymi ludźmi?

    Witam.

    Zanim poproszę o jakąś poradę, nakreślę trochę swój problem.

    Mam 21 lat i jestem studentką. Teoretycznie mam kilkoro fajnych znajomych, w każdym razie, wiem, że to osoby, które twierdzą, że mnie lubią. Jednak nie potrafię wytrzymać w towarzystwie innych ludzi. Jestem wtedy spięta i mam wrażenie, że spotykanie się z kimkolwiek to wysiłek, a moich sił starczy czasem na godzinę, czasem na trochę dłużej. Szybko jednak szukam pretekstu aby od nich uciekać. Teraz, kiedy zaczęły się wakacje, nie widuję się już prawie z nikim i w dodatku mieszkam sama. Teraz z kolei od dłuższego czasu przytłacza mnie samotność. Chociaż wydaje się, że jest na to rozwiązanie, jest kilka osób, które chętnie ze mną się zobaczą, to wiem, że nawet wtedy wszystko będzie działo się obok mnie a ja znowu będę w zdenerwowaniu czekać, aż wrócę do domu. Przez to wszystko moje życie jest kompletnie puste, leżę cały dzień w łóżku, czasem czytam jakąś książkę lub głupoty z internetu. Ostatnio straciłam apetyt i chociaż zawsze byłam trochę za chuda, to teraz jem tylko raz dziennie i odwlekam posiłek tak długo, jak długo jestem w stanie utrzymać się na nogach.

    Chciałabym, aby istniała jakaś pigułka która otworzyłaby mnie do ludzi, bo bez tego każda próba kończy się fiaskiem. Wydaje mi się, że nawet to, że kilka osób uważa mnie za koleżankę, zawdzięczam alkoholowi, gdybym była trzeźwa, uznaliby mnie za jakiś manekin, bo nie byłabym w stanie się do nich odezwać.

    Czy jest jakiś sposób aby nie czuć się tak obco wśród innych ludzi? Przynajmniej wśród tych, których lubię (z daleka) i którzy ponoć również mnie lubią? Czy istnieje jakiś środek farmakologiczny? Proszę o pomoc, bo tak naprawdę samotność mnie dobija i nie wyobrażam sobie, jak mogę dłużej funkcjonować unikając ludzi

  2. #2
    PsychologBMW jest nieaktywny
    Specjalista Avatar PsychologBMW
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skad
    Kraków
    Postów
    276

    Witam Panią,

    Bardzo dobrze, że ma Pani obok ludzi, na których może liczyć i którym na Pani zależy. Mogą stanowić oni mocne wsparcie w tym, by odzyskała Pani lepszy nastrój oraz w miarę możliwości częściej wychodziła do ludzi. Jednak w Pani sytuacji, uważam że to nie wystarczy. Pytając o środek farmakologiczny na samotność mogę się domyślać, że zależy Pani na czasie, jak również na tym, by ktoś/coś sprawił, że poczuje się Pani lepiej. Ponadto opisuje Pani niepokojące objawy, takie jak brak apetytu, chęci do aktywności, wewnętrzną pustkę, utratę radości z życia, unikanie ludzi. Można wstępnie sugerować, że objawy wskazują na zaburzenia depresyjne (odsyłam w tym miejscu do zapoznania się ze szczegółowym opisem tych zaburzeń na stronie Gabinetu Psychologicznego), co niezwłocznie należy skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz podjąć psychoterapię.

    Pozdrawiam,
    Barbara Michno-Wiecheć
    psycholog psychoterapeuta
    Gabinet Psychologiczny Drugi Brzeg Barbara Michno-Wiecheć
    https://psychologiczny.com.pl

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. jak poradzić sobie z nienawiścią do kogoś
    Przez justysia2029 w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-29-2013, 16:54
  2. ropień, czyrak, jak sobie poradzić ?
    Przez projec w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-12-2013, 19:49
  3. Jak sobie poradzić z krwotokiem? Pomocy!!!
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-24-2013, 19:19
  4. Jak poradzić sobie z utratą przytomności?
    Przez ropco w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-27-2013, 16:48
  5. Strach przed otoczeniem i kontaktami z innymi ludźmi, zamykanie się w sobie.
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-05-2011, 14:48

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37