+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: AGRESJA partnera po alkocholu

  1. #1
    moniorek87 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    1

    AGRESJA partnera po alkocholu

    witam, mam 26lat i jestem w zwiazku juz 5 lat. moj parner przejawia wobec mnie i innych agresje. coraz czesciej zastanawiam sie, czy sie rozstac - czy dalej" byc" ,bo to ja jestem winna klotnia, za bardzo sie czepiam i go chce zmienic... juz na poczatku zwiazku powinnam byla otworzyc oczy, czesto pil i narkotyzowal sie, problemy z policja. pobicia, ..po alkocholu mu odbijalo, wystarczylo jedno spojrzenie kogos i juz byl pierwszy do bitki. do mnie nie awanturowal sie za bardzo, ale tez czasem krzyczal i czasem wyzwal. najczesciej tez rzuca roznymi rzeczami, rozbija pescia szyby w drzwiach lub wali nia w sciany..ale to bylo po alkocholu. na trzezwo jest do rany przyloz. kochajacy i czuly, pomocny. mieszkamy ze soba od 4 lat, raz byla taka awantura po wyjsciu do clubu ,ze interweniowala policja, bo krzesla lecialy z balkonu, jego wrzaski, grozby, przeklenstwa i ten wyraz oczu i piana z ust.. okropne.. raz tez bylo tak ze strasznie sie awanturowal, popychal mnie, rozwalil pol domu, jak zasnal to tak sie wstydzilam i balam ze ucieklam do przyjaciolki.. ale przepraszal obiecywal poprawe"ze nie wie czemu to zrobil" "ze to po alkocholu i juz nie napije sie". kilka dni wytrzymuj w postanowieniu , potem wszystko wracalo...na poczatku tak zaslepiona miloscia nie sprzeciwialam sie mu w niczym, tak mnie omotal , ze picie dzien dzien piwa czy palenie jointa bylo "normalnym zachowaniem kazdego normalnego faceta" , z czasem przytloczona juz tym wszystkim tez na agresje - reagowalam agresja. zaczelo mi przezkadzac picie, palenie, koledzy.. nikt nie chce zyc z takim parnerem..! do tego doszly jego zmiany nastrojow, raz jest cieplly i mily, chce mnie ulaskac, ale gdy widzi ze nic mu to nie da, ze stoje zaparta za swoim, reaguje w jednej chwili agresja. problem jest w tym ze nie umiem sie rozstac. caly czas wydaje mi sie ze on jednak sie zmieni..ZE JEST DLA NIEGO I DA NAS NADZIEJA.

  2. #2
    PsychologBMW jest nieaktywny
    Specjalista Avatar PsychologBMW
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skad
    Kraków
    Postów
    276

    Witam Panią,

    Zachowania agresywne bardzo często idą w parze z uzależnieniem od alkoholu. Ważne jest jednak, aby ustalić przyczynę takich zachowań. Nie ulega wątpliwości, że chłopak powinien udać się do specjalisty, najlepiej do psychiatry i terapeuty uzależnień.

    Niepokojące jest także to, że Pani od lat jest w związku z człowiekiem przejawiającym agresję werbalną, fizyczną - także wobec Pani, uzależnienie oraz chwiejność emocjonalną. Czytam, że ma Pani wątpliwości, czy nadal utrzymywać tę relację, że jest Pani zaangażowana - jednak na podstawie Pani listu można wywnioskować, że prawdopodobnie jest to toksyczna relacja. Zdecydowanie polecałabym również Pani kontakt z psychoterapeutą, aby mogła Pani uświadomić sobie rolę chłopaka w Pani życiu, mechanizm działania takiego rodzaju relacji oraz własne oczekiwania wobec partnera.

    Pozdrawiam,
    Barbara Michno-Wiecheć
    psycholog psychoterapeuta
    Gabinet Psychologiczny Drugi Brzeg Barbara Michno-Wiecheć
    https://psychologiczny.com.pl

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Problem po alkocholu
    Przez mk22 w dziale Forum gastrologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-21-2013, 23:21
  2. Nagłe nadciśnienie po alkocholu
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-17-2013, 11:44
  3. agresja słowna partnera
    Przez masala w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-08-2012, 01:58
  4. Lek na ciśnienie po alkocholu?
    Przez gość w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-27-2011, 10:54
  5. agresja
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 13:11

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37