+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: Proponują mi operacje wymiany kręgów szyjnych na 3 implanty plus płytka tytanowa.

  1. #1
    przonak007 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    1

    Proponują mi operacje wymiany kręgów szyjnych na 3 implanty plus płytka tytanowa.

    Proponują mi operacje wymiany kręgów szyjnych na 3 implanty plus płytka tytanowa. Czy jest to operacja której należy się obawiać. Czy po niej będę sprawna fizycznie i będę mogła pracować fizycznie. Jakiego stopnia jest ta operacja?

    To wynik Rezonansu :

    Od prostowanie fizjologicznej lordozy i niewielkie kifotyczne wygięcie kręgosłupa szyjnego.

    Na poziomie C3-C4 widoczna pośrodkowa wypuklina krążka międzykręgowego modelującego worek oponowy. Prawy otwór m/k na tym poziomie jest nieznacznie zwężony przez osteofity tylno-bocznych krawędzi trzonów sąsiadujących kręgów.

    Na poziomie C4-C5 widoczna jest pośrodkowo - prawoboczna przepuklina krążka która wraz z osteofitami tylno-prawobocznych krawędzi trzonów sąsiadujących kręgów uciska worek oponowy, korzeń brzuszny prawego nerwu C5 i rdzeń kręgów oraz zwęża nieznacznie prawy otwór międzykręgowy. Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie przepukliny jest zwężony di 0,7 cm.

    Na poziomie C5-C6 krążek międzykręgowy o obniżonej wysokości z obecnością pośrodkowo – lewobocznej przepukliny, której towarzyszą drobne osteofity kostne krawędzi trzonów. Zmiany te uciskają worek oponowy , rdzeń kręgowy, lewy korzeń C6 oraz nieco zwężają lewy otwór międzykręgowy . Wymiar strzałkowy kanału kręgowego na poziomie przepukliny jest zwężony do 0,8 cm.

    Na poziomie C6-C7 obecna kolejna pośrodkowo- prawoboczna przepuklina krążka uciskającego worek oponowy, prawy korzeń C7 oraz zwężająca prawy otwór międzykręgowy.

    Poza tym kręgi szyjne wykazują zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe na przednich krawędziach trzonów.

    W zakresie szyjnego odcinka rdzenia kręgowego zmian ogniskowych nie wykazano.

  2. #2
    Ryszard jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    4

    Chciałbym Ciebie uspokoić: ja miałem 2 operacje kręgów szyjnych: 1 była 24 Maja 2012 i obejmowała: Discektomia C5/C6. Stabilizacja międzytrzonowa C5/C6 cage peek (SOLIS Stryker 5x12). Rozpoznanie brzmiało: Dyskopatia szyjna C5/C6. Spondyloza szyjna. Natomiast drugą operację miałem 8.Listopada 2012 i obejmowała: Reoperacja, Usunięcie trzonu C5-C6, usunięcie klatki peek na poziomie C5/C6 odbarczenie kanału kręgowego. Stabilizacja międzytrzonowa C4-C7 proteza trzonu 34 mm (PEEK) LFC, stabiizacja przednia płytką MATRIS 50mm NovaSpine. a Rozpoznanie brzmi: Stenoza kanału kręgowego na poziomie C5-C6. Spondyloza szyjna. Przebyta operacja dyskopatii C5/C6. Mielopatia szyjna. Niedowład czterokończynowy z przewagą kończyn dolnych. Tak więc operacje pozwoliły na odsunięcie mnie od wóżka, ale chodzę do miasta na zakupy, z chodzikiem, gdyż nie mogę dłużej chodzić, jak 15-20 metrów, a ręce mam drętwe i mrowienie w palcach, tak że jestem bardzo zadowolony, że jeszcze chodzę. Pozdrawiam Ciebie i uszy do góry, będzie dobrze i nie bój się. Jeśli moje pisanie o chorobie może pomóc, to cieszę się.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Jaki pas przepuchlinowy pachwinowy kupić ? niedługo mam operacje
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-28-2013, 13:26
  2. Chrupanie w kręgach szyjnych
    Przez Farian w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-31-2013, 23:06
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-13-2011, 15:47
  4. skrecenie kregow szyjny powrot do sportow
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-13-2011, 04:19
  5. Mostek i wymiany zastawki mitralnej
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-09-2011, 06:42

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37