+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 43

Temat: Czy i jak mogę wybielić sobie zęby ?

  1. #1
    Pacjent26 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    3

    Czy i jak mogę wybielić sobie zęby ?

    Witam, jakiś czas temu byłem u dentysty w sprawie wybielenia sobie zębów. Powiedział mi że taka opcja nie wchodzi w grę ponieważ na przednich zębach mam plomby i byłyby one bardzo widoczne. Myję zęby wybielającymi pastami do zębów ale albo nic albo niewiele co pomagają. Jest jakiś domowy sposób ??
    Aha cytryna, czy woda utleniona odpada podobno niszczy szkliwo.

  2. #2
    kordent jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Postów
    52

    Niestety domowe sposoby na wybielanie są zawodne i niszczą szkliwo tak jak napisałeś. Nie powinno się tez ciągle używać past wybielających ponieważ maja duży współczynnik ścieralności co nie pozostaje obojętnym dla Twoich zębów. Możesz mieć nadwrażliwosc szkliwa. Najlepszym sposobem było by najpierw wybielenie zębów profesjonalna metoda w gabinecie a potem wymiana wszystkich widocznych wypełnień, dobierając ich kolor do nowego koloru zębów. Wiadomo, że to kosztowna metoda, ale jedyna rozsądna i trwała.

  3. #3
    Pacjent26 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    3

    hmm, niestety ale chyba masz racje. Niestety ponieważ to dość kosztowne.

  4. #4
    marlena77 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    4

    Niestety nie ma żadnych domowych skutecznych sposobów. Przynajmniej ja o takich nie słyszałam. Niemniej zastanawia mnie podejście twojego stomatologa, gdyż ja jakiś czas temu (ze 3-4 lata) stosowałam preparaty wybielające, a mam kilka plomb w zębach i jakoś nie zauważyłam aby stały się bardziej widoczne. Moim zdaniem powinieneś dopytać u innego dentysty.

  5. #5
    dentysta
    Guest
    posłuchaj się swojego dentysty,gdyż ma świętą rację.wypełnienia w zębach sa wykonane z kompozytu,który się niestety nie wybiela.oczywiście zależy do jakiego koloru chcesz wybielić zęby,ale nawet jeśli niedużo,to i tak kolor wypełnień będzie się odróżniał od nowego koloru zębów-można potem wymienić wypełnienia,ale pamiętaj,że po jakimś czasie kolor znów się zmienia i trzeba powtórzyć wybielanie.

  6. #6
    kostekk jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    1

    Koronę porcelanową wybielam laserem, moja sistra ma naturlane i wybiela je specjalnymi paskami. Nawet widać efekty, ale to i tak nieporównywalne z naświetlaniem."

  7. #7
    beauty56 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2012
    Postów
    10

    Zgadzam się z wypowiedzią Kordent! Ja kiedyś próbowałam jakichś domowych metod wybielania ale nie byłam zadowolona, wiec poszłam do dentysty... Wybrałam dużą klinikę Dormed, ponieważ mają tam różnych specjalistów, więc wszystko mogłam zrobić na miejscu. Po wybieleniu zębów niestety musiałam wymienić plomby, bo miałam na górnych jedynkach ale z efektu jestem bardzo zadowolona

  8. #8
    katya jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    14

    zapomnij o wodzie utlenionej, cytrynie, czy sodzie oczyszczonej. niszczy szkliwo, to raz, a dwa okropnie podrażnia śluzówkę (a już najgorzej soda i woda utleniona). na twoim miejscu wybralabym sie do dobrego dentysty.to co pisze beauty56 wydaje sie byc rozsadnym wyjsciem z sytuacji, czyli ze na plomby tez są sposoby

  9. #9
    tabs jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar tabs
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Postów
    7

    podbija pytanie - w takim razie jaką metodę u dentysty wybrać? bo jestem laikiem, a marzy mi się śnieżnobiały uśmiech

  10. #10
    katya jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    14

    ja miałam robione szyny wybielające, zgodnie z odciskiem moich zębów. dostałam też specjalny preparat w klinice Dormed pod Warszawą. Zęby mam ładnie wybielone, wyglądaja bardzo naturalnie. Polecam ten sposób, tylko trzeba sobie wyszukać dobre miejsce z renomą. odradzam grupowe zakupy, gdyż można się na nich bardzo przejechać :/

  11. #11
    Urus32 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    3

    Najlepiej u dentysty. Ja wybielałam zęby metodą nakładową. Ogólnie leczę się w Pruszkowie, w klinice Dental-Design Jaworska i tam właśnie zaproponowano mi taką metodę wybielania. Wykonano dla mnie specjalnie dopasowane do moich zębów szyny, do tego dano mi specjalny preparat. Pani doktor Jaworska wytłumaczyła mi co i jak i dała mi to wszystko do domu. Dziś mam o wiele jaśniejszy odcień zębów, pomimo tego, że wybielałam je już ponad pół roku temu, efekty naprawdę się utrzymują, przynajmniej u mnie.

  12. #12
    flaga jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Polska, Katowice
    Postów
    12

    można wybielić zęby naturalnymi sposobami chociażby sodą oczyszczoną lub cytryną, ale nie przyniesie to takich samych efektów jak wybielanie przez dentystę

  13. #13
    Lena_D jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Warszawa
    Postów
    6

    Ja bym się jednak obawiała nakładania sobie w domu sody oczyszczonej na zęby - przecież nie wiadomo jakie powinno być stężenie takiego specyfiku i jak to robić. A przecież szkliwo można sobie naruszyć już na stałe i później dopiero się zaczynają problemy.

    Sama poważnie zastanawiam się nad wybielaniem zębów, ale chyba się jednak zdecyduję na profesjonalne wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Nie wiem teraz tylko jaką metodę wybrać, bo wszędzie te specjalistyczne nazwy, a w zasadzie nie wiem o co w nich chodzi :/ A tę metodę nakładkową stosuje się codziennie jak aparaty na zęby? Czy jeszcze jakoś inaczej?

  14. #14
    klimek
    Guest
    ja wybielałem zęby w Dormedzie pod Warszawą już jakiś czas temu i nadal widzę efekt. Nie miałem żadnych dolegliwości typu ból czy nadrważliwośc, jednak wiem, że moga one wystąpić bo moja znajoma kiedyś miała nadwrażliwe zęby po wybielaniu. Myślę jednak, że dobry specjalista oceni stan zębów i szkliwa i dobierze najlepszą metodę.

  15. #15
    katya jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    14

    ja szyny zakładałam na kilka godzin w dzień lub w nocy. najlepiej będzie jak sama wybierzesz się do dentysty i on według Twoich potrzeb wybierze najlepszą metodę. no a o sodzie już pisałam wcześniej, żeby jej nie stosować, bo można się skrzywdzić bardziej, niż sobie pomóc :/ klimek a Tobie jaką metodę wybielania polecili w Dormedzie?

  16. #16
    Lena_D jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Warszawa
    Postów
    6

    Dziękuję za odpowiedź katya

    Oczywiście wybiorę się do lekarza, jednak zanim pójdę do dentysty wolałabym się nieco rozeznać w różnych metodach, żeby nie dać sobie wcisnąć czegoś niewartego wydanych pieniędzy albo nieskutecznego. Niestety te wszystkie zabawy z wybielaniem są dosyć drogie, więc wolałabym coś sprawdzonego niż jakieś nowoczesne zabiegi które będę musiała powtarzać po jakimś czasie

    A może ktoś miał wybielane zęby metodą nakładkową i może powiedzieć jak długo utrzymują się efekty? Bo ktoś wspominał o kilku miesiącach, ale miałam nadzieję, że jednak uda się utrzymać efekt bielszych zębów przez dłuższy czas.

  17. #17
    derwisz87 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar derwisz87
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Katowice
    Postów
    1

    Lepiej wybrać się do medyka jak chcesz robić jakieś zabiegi.

  18. #18
    Promix jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Rzeszów
    Postów
    1

    polecam pakiet Biała Perła, mnie pomógł... zęby około 2 tony jaśniejsze

  19. #19
    Lena_D jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Warszawa
    Postów
    6

    polecam pakiet Biała Perła, mnie pomógł... zęby około 2 tony jaśniejsze
    Hej!
    A mogłabyś napisać mi coś więcej na ten temat? Bo ostatnio szukam czegoś dla siebie Pasty jednak za bardzo ścierają mi szkliwo i później jest problem z piciem czegoś zimnego albo gorącego. A raz trafiłam nawet na taką, przez którą jeszcze pogorszyła mi się sytuacja z krwawieniem dziąseł :/ Bardzo bym chciała spróbować jakiegoś jeszcze domowego, w miarę delikatnego sposobu na poprawę wyglądu zębów bo niestety się najlepiej nie prezentują. Gdybyś więc mogła napisać mi coś więcej w stosowaniu tego preparatu to będę bardzo, bardzo wdzięczna

  20. #20
    ewka23 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Postów
    3

    Ja słyszałam kiedyś o "paskach" wybielających. I też podbijam pytanie co do tej "Białej Perły". Nie chcę na razie iść do dentysty, żeby tylko wybielić żeby. Najpierw spróbowałabym jakieś pasty/paska. Dentysta wydaje mi się drogą opcją.

  21. #21
    Lena_D jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skad
    Warszawa
    Postów
    6

    Ja ostatnio czytałam o tej Białej Perle i jakoś to do mnie nie przemawia. Chyba jednak wybiorę się do jakiegoś sprawdzonego gabinetu stomatologicznego, żeby zrobić sobie zabieg. Bałabym się trochę nakładać to na zęby w domu - pewnie ma atesty, ale musi być chyba silne, żeby wybielić zęby...

  22. #22
    Donia Cz. jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2013
    Postów
    1

    Ja też najpierw chciałam różnymi sposobami poprawić biel zębów (mam z natury żółtawe plus oczywiście swoje zrobiła kawa), ale potem stwierdziłam, że lepiej zrobić to raz a dobrze. Byłam w klinice Froe Dental Implant Aesthetic Clinic w Szczecinie (wklejam linka jak ktoś chce sprawdzić i wybieliłam sobie zęby lampą (chyba to się nazywa "Beyond" czy jakoś tak) i jestem super zadowolona. Zabieg przeprowadzony w komfortowych warunkach, nowocześnie i profesjonalnie, więc gorąco polecam!

  23. #23
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Polecam Białą Perłę System, mnie pomógł... zęby około 2 tony jaśniejsze.Kupiłam w dobrej cenie na stoisku w Centrum Handlowym M1 Warszawa Marki.

  24. #24
    Yolka jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Postów
    23

    A czy ktoś miał wybielane zeby przez stomatologa? Wg mnie to najbezpieczniejsza opcja, teraz chciałabym sobie zrobić prezent z okazji imienin, uzbierałam pewną sumkę, znalazłam nawet dobrą cenę u siebie w Candeo, ale jestem ciekawa, jakie są Wasze wrażenia - chodzi mi o ewentualny ból i o efekt?

  25. #25
    katya jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    14

    Ja wybielałam w klinice Dormed. Z efektu jestem bardzo zadowolona, nie sądziłam, że będę mieć aż tak białe zęby Jeśli chodzi o ból o u mnie nic takiego nie wystąpiło,m ale podobno czasem może pojawić się nadwrażliwość. Polecam zatem wybrac sprawdzone polecane miejsce i wszystko powinno byc ok!

    A co do białej perły - niby działa, ale słyszałam, że może bardzo niszczyć szkliwo...

  26. #26
    Matyldzia jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skad
    Kraków
    Postów
    46

    Cytat Napisal Yolka Zobacz post
    A czy ktoś miał wybielane zeby przez stomatologa? Wg mnie to najbezpieczniejsza opcja, teraz chciałabym sobie zrobić prezent z okazji imienin, uzbierałam pewną sumkę, znalazłam nawet dobrą cenę u siebie w Candeo, ale jestem ciekawa, jakie są Wasze wrażenia - chodzi mi o ewentualny ból i o efekt?
    Moja siostra wybielała sobie zeby u stomataloga - efekt "Wow" wystąpił Naprawde miała śnieżnobiałe ząbki i w sumie nadal ma, choć minęło z pół roku. Na ból się nie skarżyła, musiała tylko przez 1-2 dni uważać, co je, tzw. biała dieta musi być zachowana. Ja się tez przymierzam do wybielania, bo słabo koło niej wyglądam teraz :P A z ciekawości, ile wynosi ta "dobra cena" w tym Candeo?

  27. #27
    DzieweczkaZLaseczka jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar DzieweczkaZLaseczka
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    21

    Cytat Napisal Yolka Zobacz post
    A czy ktoś miał wybielane zeby przez stomatologa? Wg mnie to najbezpieczniejsza opcja, teraz chciałabym sobie zrobić prezent z okazji imienin, uzbierałam pewną sumkę, znalazłam nawet dobrą cenę u siebie w Candeo, ale jestem ciekawa, jakie są Wasze wrażenia - chodzi mi o ewentualny ból i o efekt?
    Nadwrażliwośc utrzyma Ci się 1-2 dni, zresztą masz to napisane na stronie Candeo, google prawdę Ci powie Efekty też można wygooglować. Jestem tylko ciekawa, czy faktycznie wszystko utrzymuje sie ponad rok...?

  28. #28
    agakru jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar agakru
    Zarejestrowany
    May 2013
    Postów
    2

    Najlepiej wybielić zęby u stomatologa. Wszystkie naturalne preparaty są nietrwałe i mało efektywne.

  29. #29
    CentrumDemed jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar CentrumDemed
    Zarejestrowany
    May 2013
    Skad
    Warsaw, Wołomin, Łomża
    Postów
    4

    Rozsądnie jest wybielać zęby w gabinecie stomatologicznym. Tańszy sposób to metoda nakładkowa. Stomatolog pobiera wycisk i po kilku dniach oddaje nakładki do wybielania razem z preparatem wybielającym. Po tygodniu powinna być kontrola wybielania. Jest to tańsza metoda a dodatkowo Pacjentowi zostają nakładki do wykorzystania później.
    Druga, szybsza, metoda to gabinetowa wykonywana na miejscu w ciągu godziny. Preparat wybielający jest silniejszy niż ten używany w pierwszej metodzie. Dodatkowo podczas wybielania używana jest specjalna lampa, która bardzo przyśpiesza proces.

  30. #30
    Yolka jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Postów
    23

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi Najpewniej wybiorę metodę gabinetową, bo jest ciut tańsza. Tylko na stronie Candeo widziałam informację, że trwa to ok. 2 godzin, bo robi się to seriami - czy to zalezy od koloru zebów i tego, jak bardzo trzeba je wybielić?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pryszcze na czole i skroniach, nie moge sobie poradzic
    Przez intense w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 19:53
  2. Chce wybielic zeby tylko ...
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-26-2011, 00:56
  3. Nie mogę sobie poradzić z mamą.
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 21:57
  4. co mogę sobie kupić bez recepty na zapach woskowiny
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum laryngologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 21:18
  5. Czy kazdy może wybielić sobie zęby?
    Przez KrolowaMrozu w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2011, 23:49

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37