+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 30 z 56

Temat: Hemoroidy leczenie domowe sposoby

  1. #1
    pawel
    Guest

    Hemoroidy leczenie domowe sposoby

    Czy ktoś z Was może coś poradzić i napisze o domowych sposobach leczenia hemoroidów?
    Od dłuzszego czasu mam z tym problem.
    Na poczatku miałem kilka zatarc od papieru, z czasem pojawiło sie pieczenie odbytu i tj. małe strupki. Nie wiem co to może być , a do lekarza wstydzę się iść.

    proszę o pomoc

  2. #2
    focus9 jest nieaktywny
    Senior Member
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Postów
    451

    Nasiadówka czyli siedzenie z podkurczonymi nogami w wannie wypełnionej ciepłą wodą na 7-10cm. Według wielu fachowców najskuteczniejsza metoda walki z hemoroidami. Ciepła woda łagodzi ból i wspomaga przepływ krwi w okolicach odbytu - ustępuje obrzęk powiększonych żył. W wodzie można rozpuścić łagodny środek przeciwzapalny lub olejek leczniczy:
    Wywar z oczaru wirginijskiego obkurcza naczynia krwionośne i zatrzymuje krwawienie. Należy nasączyć nim wacik i umieścić w odbycie - jeden z najskuteczniejszych sposobów na zewnętrzne hemoroidy zwłaszcza krwawiące.

    Collinsonia canadensis to ziele o silnym działaniu ściągającym, wzmacniające strukturę i funkcję żył - bardzo skuteczne przy leczeniu hemoroidów. Kapsułki leku należy popijać pełną szklanką wody.

    Miękki stolec podczas wypróżniania ułatwia parcie, które jest główną przyczyną obrzęku żył w odbytnicy. Dlatego należy jak najwięcej pić i jeść dużo włókien dzięki czemu stolec będzie miękki i łatwo przejdzie przez odbyt. Najlepszym naturalnym źródłem włókien czyli błonnika są ziarna babki płesznik, które dodane do diety regulują wiele procesów odpowiedzialnych za najpopularniejsze schorzenia i dolegliwości.

    Wazelinę lub inny tłusty krem należy nałożyć wacikiem lub palcem na głębokość 1,5cm.

  3. #3
    madziapachowicz
    Guest

    hemoroidy

    Witam wszystkich z hemoroidami walczę dobre pół roku urodziłam dwójkę dzieci więc jestem bardziej podatna.
    Zmierzam do tego że próbowałam wszystkiego czopiki tabletki nasiadówki ale to było nieskuteczne.
    Ale jest coś co mi pomogło prawdziwy gęsi smalec taki ze wsi a nie kupiony w sklepie . Robicie tak smalec trzymacie w zamrażarce i codziennie na wieczur przed spaniem ucinacie kawałek a reszta do zamrażarki ten kawałek jak czopik wkładacie zaraz po ucięciu.urzyjcie na noc podpaski do możecie się potuścić.Następne jeśli was swedzi tak że nieidzie wytrzymać to weście krem bambino albo nivea na palec i smarujcie sobie okolice odbytu wmasowując krem to też przynosi ulgę bo niepowoduje podrażnień. a jesli macie podrażnienia i szczypie was przy oddawaniu kału to ruwnież wsmarujcie krem przed jego oddaniem mi to wszystko pomaga od dwuch tygodni chodze do łazięki bez obaw leczenie troche potrwa ale warto tak około 2-3 tygodni pozdrawiam magda jeśli komuś pomoże niech napisz

    madziapachowicz@wp.pl

  4. #4
    madziapachowicz jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Postów
    1

    lepiej idź do lekaż z tym nie ma żartów jeśli nie zaczniesz teczyć czeka cię piekło ale jeśli tak to spróbuj gęsiego smalcu ale takiego ze wsi a nie ze sklepu. codziennie na wieczur utnij sobie kawałek i wcisnij wiesz gdzie ale smalec trzymaj w zamrażarce leczenie około 2-3 tygodni ale niezaszkodzi stosować 5tygodni mi pomogło ale u lekaża byłam pozdrawiam

  5. #5
    summersblood777 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skad
    Italy
    Postów
    12

    Najlepiej iść do lekarza nie ma się co wstdzić to dośc powszechny problem. ale dokładnie jak u góry gesi smalec lub jak moja babcia mówiła rozgotowana cebula. Cebule posiekac rozgotowac odcedzic zmielic najlepiej blenderem na papke , i gruszką analną wprowadzic do odbytu na noc wszystkie kobiety w rodzinie tak robiły a i nawet tata się załapał i wazne byś na zimnym nie siadał pozdrwaiam

  6. #6
    karo123 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Postów
    1

    hemoroidy

    Hej pawel, ja też radziłabym Ci się skonsultować z lekarze. Nieleczone hemoroidy mogą mieć bardzo przykre konsekwencje, przez co jedyną metodą leczenia będzie operacja. Jeśli udasz się do lekarz, to na pewno poleci Ci najlepsze dla Ciebie farmaceutyki. A wracając do Twojego pytania - żeby złagodzić hemoroidy powinieneś spożywać pokarmy pełne błonnika, regularnie się wypróżniać, pamiętać o ruchu oraz stosować różne ziołowe okłady czy napary (np. z kasztanowca gorzkiego czy kozieradki pospolitej).

  7. #7
    blackmamba jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    2

    dajcie juz spokoj z tymi domowymi sposobami! ja jestem ofiara takiego myslenia
    musialam usuwac. cale szczescie znalazlam klinike w Siemianowicach Slaskich przy Wyspianskiego. Uzywaja lasera. Polecam!

  8. #8
    iwusia59 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    3

    Tak "używają lasera", ale nie za darmo i nie natychmiast. Tutaj potrzebny jest sprawdzony sposób. Panie Pawle proszę sobie wyciąć z surowego ziemniaka coś w rodzaju czopka i zaaplikować go do odbytu. Jeśli jeszcze będzie Pan odczuwał dyskomfort, to trzeba więcej tych czopków z ziemniaka przygotować i włożyć do zamrażalnika. Jak się zamrożą, wyjąć i po jednym aplikować do odbytu. Ulga jest od razu. Nawet Tombak pisze o czopkach z ziemniaków w swoich książkach. Ja poszłam dalej stąd to zamrażanie.

  9. #9
    blackmamba jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Postów
    2

    Cytat Napisal iwusia59 Zobacz post
    Tak "używają lasera", ale nie za darmo i nie natychmiast. Tutaj potrzebny jest sprawdzony sposób. Panie Pawle proszę sobie wyciąć z surowego ziemniaka coś w rodzaju czopka i zaaplikować go do odbytu. Jeśli jeszcze będzie Pan odczuwał dyskomfort, to trzeba więcej tych czopków z ziemniaka przygotować i włożyć do zamrażalnika. Jak się zamrożą, wyjąć i po jednym aplikować do odbytu.
    I do kiedy ma sobie te ziemniaki nasz forumowicz wsadzać????? Nazywasz to sprawdzonym sposobem???
    Laser nie jest za darmo, ale przynosi efekty w postaci zlikwidowania hemoroidów, myślałam, że to łatwo zrozumieć :/

  10. #10
    luss
    Guest
    Cytat Napisal iwusia59 Zobacz post
    Tak "używają lasera", ale nie za darmo i nie natychmiast. Tutaj potrzebny jest sprawdzony sposób. Panie Pawle proszę sobie wyciąć z surowego ziemniaka coś w rodzaju czopka i zaaplikować go do odbytu. Jeśli jeszcze będzie Pan odczuwał dyskomfort, to trzeba więcej tych czopków z ziemniaka przygotować i włożyć do zamrażalnika. Jak się zamrożą, wyjąć i po jednym aplikować do odbytu. Ulga jest od razu. Nawet Tombak pisze o czopkach z ziemniaków w swoich książkach. Ja poszłam dalej stąd to zamrażanie.
    z tym ziemniakiem to prawda polecam tylko troche cierpliwosci ale po 2 tygodniach duza poprawa

  11. #11
    Nie zarejestrowany
    Guest
    sprawdzony sposób to mąka ziemniaczana. Proszę robić zasypskę /tak ja pudrem/ . Naprawdę pomaga już po kilku dniach.

  12. #12
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Nalewka aloesowa to najlepszy lek na hemoroidy

    Nalewke z aloesu mozna kupic gotowa w aptece,albo sklepach zielarskich.Mozna takze samemu przygotowac;
    Skladniki:
    -0,5 litra soku z aloesu
    -0.5 l naturalnego pszczelego miodu
    -0.5 litra spirytusu
    Skladniki zmieszac,wlac do butelki (najlepiej z ciemnego szkla),odstawic w ciemne,chlodne miejsce na ok. 7 dni.
    Pic 2-3 razy dziennie, godzine przed posilkiem
    Metoda naturalna i skuteczna.
    Wszystkie metody chirurgiczne to bzdura,to nie chirurdzy ale rzezncy nie znajacy sie na medycynie.

  13. #13
    robert15ryba jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Dec 2012
    Postów
    1

    Exclamation

    Witam, ja mam ten problem od tygodnia, mam coś wielkości orześszka ziemnego po lewej stronie na zewnątrz :-/ mam 24 lata i pracę tojąco-chdzącą. nigdy nie miałem krwi ani problemów z wypróżnianiem się. Byłem u lekarza pierwszegokontaktu ten przepisał mi tylko maść i kawał używać regularnie. Clevm się powiększyło. Od wizyty minęły 3 dni. Ciągle mam uczucie kułcia. Dodam jeszcze że lekarz w wielkiej brytanii i nawet nie chciał zobaczyć co to faktycznie jest. Moje pytanie, co jak długo się czeka na elekty takiej maści i czy powinienem iść gdzieś indziej?

  14. #14
    Kamm jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Postów
    1

    nie wiem co z tym ziemniakiem, nie próbowałam, bo było juz za późno, ale usuwałam też w Euroklinice i polecam tamtejszych lekarzy.

  15. #15
    Nie zarejestrowany
    Guest

    zwalczanie hemoroidow

    witam w zwalczaniu leczeniu hemoroidow pomaga dlugie przebywanie w wodzie powyzej 1h zaczalem chodzic na basen dotego czopki anusol i hemoroidy znikaja polecam

  16. #16
    julietta45 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik Avatar julietta45
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Postów
    20

    domowe sposoby są o kant biurka potłuc, wiem co mówię, bo sprawdziłam chyba wszystko co się tylko da! W końcu przejrzałam na oczy i leczyłam się inaczej... pewnie zaraz niektórzy mnie oskarżą o to, że moje leczenie było niebezpieczne czy coś... ale ja wiem, że tak nie jest. No ale do rzeczy, leczyłam swoje hemoroidy pijawkami. Tak, tak Dobrze przeczytaliście Oczywiście nie na własną rękę, żeby nie było Byłam w Magnus Animus, gdzie przeprowadzają hirudoterapię. Wierzcie mi, że nie ma się czego bać , zresztą ulga gdy jest się wyleczonym wynagradza wszystko

  17. #17
    katastrofa jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skad
    Poland, Olsztyn
    Postów
    29

    Na czym polegała hirudoterapia?

  18. #18
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Cool Hemoridy

    Dzien Dobry,dzisiaj bylam u chirurga w zwiazku z hemoroidami.Przepisal mi CYclo3Fort,i Proctis M.Ja uwazam,ze nalezy udac sie do lekarza,poniewaz to jest powazna sprawa.Mam sie zglosic na kolejna wizyte po 3 tygodniach.Trzymajcie za mnie kciuki.Odezwe sie napewno.Pozdrawiam wszystkich.
    Marlena

  19. #19
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Ed

    Cytat Napisal madziapachowicz Zobacz post
    Witam wszystkich z hemoroidami walczę dobre pół roku urodziłam dwójkę dzieci więc jestem bardziej podatna.
    Zmierzam do tego że próbowałam wszystkiego czopiki tabletki nasiadówki ale to było nieskuteczne.
    Ale jest coś co mi pomogło prawdziwy gęsi smalec taki ze wsi a nie kupiony w sklepie . Robicie tak smalec trzymacie w zamrażarce i codziennie na wieczur przed spaniem ucinacie kawałek a reszta do zamrażarki ten kawałek jak czopik wkładacie zaraz po ucięciu.urzyjcie na noc podpaski do możecie się potuścić.Następne jeśli was swedzi tak że nieidzie wytrzymać to weście krem bambino albo nivea na palec i smarujcie sobie okolice odbytu wmasowując krem to też przynosi ulgę bo niepowoduje podrażnień. a jesli macie podrażnienia i szczypie was przy oddawaniu kału to ruwnież wsmarujcie krem przed jego oddaniem mi to wszystko pomaga od dwuch tygodni chodze do łazięki bez obaw leczenie troche potrwa ale warto tak około 2-3 tygodni pozdrawiam magda jeśli komuś pomoże niech napisz

    madziapachowicz@wp.pl
    Ciekawe informacje, ale ortografia u Ciebie wola o pomste do nieba! Jako matka dwojga dzieci powinnas sie poduczyc ortografii i byc dla nich przykladem!

  20. #20
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Mi na hemoroidy domowe sposoby niestety nie pomogły. Za to pomógł mi Procto-Glyvenol w czopkach. I od tamtej pory nie wróciły. Wazna jest też dieta i zmiana codziennych nawyków. To coś co można wprowadzić od razu w życie. Więc polecam. Zmiany tylko na lepsze.

  21. #21
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Krem z Ziół Szwedzkich

    Na hemoroidy skutecznie pomagają zioła a najlepiej jest zastosować zioła szwedzkie. Mi pomógł krem z ziół szwedzkich którym smarowałam piekące miejsce dwa razy dziennie. Polecam bo naprawdę skutecznie pomaga.

  22. #22
    Nie zarejestrowany
    Guest
    z hemoroidami lepiej od razu iść do lekarza - nie ma co się wstydzić! to wstydliwy problem,ale leczenie w krakowskim gabiencie dr Kawiorskiego przekonało mnie,że może zostać skutecznie rozwiązany. doktor wykazał się dużym taktem wobec pacjenta.

  23. #23
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Hemoroidy leczenie domowe sposoby

    Tabletki takie, jak PG są moim zdaniem skuteczne, ale tylko i wyłącznie do pewnego momentu. Mój ojciec niestety zaniedbał dość mocno sprawę i potem musiał mieć usuwane to operacyjnie. Zabieg nie jest jakoś bardzo bolesny, ale koniecznie trzeba go przeprowadzić, np. w euro-klinice w Siemianowicach Śląskich, która się w takich zabiegach specjalizuje.

  24. #24
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Miałam pierwszy stopień hemoroidów i udało mi się go wyleczyć dzięki lekowi Fine6, doradzonemu przez lekarkę. Dziękuję i gorąco polecam.

  25. #25
    przemo.rm jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Postów
    152

    do przeczytania :
    gastrologia.mp.pl/choroby/jelitogrube/68332,hemoroidy

  26. #26
    Nie zarejestrowany
    Guest
    bez wizyty u proktologa (w Katowicach polecam Euro-Klinike) sie nie obejdzie. Nawet jesli pojawiaja sie dopiero pierwsze takie stany warto isc to skonsultowac i zapobiec rozwojowi

  27. #27
    Nie zarejestrowany
    Guest

    hemoroidy

    3 lata temu miałam hemoroidy, żadne maści nie pomagały. Koleżanka poleciła mi czopki z ziemniaka i po ok.3-ech tygodniach zniknęły i do tej pory mam spokój, radzę spróbować.

  28. #28
    ingixx
    Guest

    hemoroidy

    Możesz spokojnie zastosować w leczeniu hemoroidów krioterapeutyczną wkładkę Anurex. Polecił mi ich stosowanie lekarz jak byłam w ciąży. Okazały się nie tylko bezpieczną ale również bardzo skuteczną metodą leczenia więc polecam. Mozesz je kupic nawet na allegro → allegro.pl/anurex-com-pl-na-hemoroidy-20g-lubrykant-gratis-i5631113869.html

  29. #29
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Ja obecnie biorę ziołowy suplement Recto Vitale. Mieszanka ziół takich jak rdest, prawoślaz oraz szałwia. Na początku nie byłam przekonana do ziołolecznictwa ale polecił mi je mój rodzinny do którego mam duże zaufanie bo wiele razy wyleczył mnie z wielu nieprzyjemnych sytuacji tak wiec pomyślałam sobie,ze co mi szkodzi sprobować. I powiem Wam,że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona.

    Czuję się lepiej, hemoroidy nie są tak dokuczliwe. Będę robiła wszystko aby nie dopuścić do operacji, której bardzo się boję.

  30. #30
    Pedant
    Guest

    Chińska maść z piżma jelenia na hemoroidy i zapalenie odbytnicy

    Polecam chińską maść na henoroidy z piźmem jelenia, orginaln a z Chin 25 zł kosztuje plus wysykka na Allegro
    Pomaga w ponad 90 %.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zgaga w ciąży domowe sposoby
    Przez Joanna w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-23-2014, 10:49
  2. wybielanie zębów domowe sposoby
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 21:37
  3. Domowe sposoby na piegi
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-28-2010, 08:21
  4. migrena leczenie domowe
    Przez Agnieszka w dziale Forum pediatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-14-2010, 08:41
  5. Domowe sposoby na trądzik
    Przez Milena w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-02-2010, 20:07

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37