+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: kość ogonowa stłuczenie

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    kość ogonowa stłuczenie

    Jak leczyć stłuczenie kości ogonowej? Boli mnie już od dwóch tygodni, ból się nasila kiedy siadam na krzesło. Czy ból w końcu przejdzie? Co mam robić?
    proszę o pomoc

  2. #2
    everyyy
    Guest

    kompresy

    Ciekawym rozwiązaniem na różne kontuzje czy bóle mięśniowe są kompresy żelowe, ja używam akurat Flex polskiej marki Sanity. Na ciepło żeby coś takiego przygotować to trzeba wrzucić do mikrofali albo zagotować w wodzie. Na zimno to z kolei w zamrażalniku. Kompresy są z żelem w środku, w opakowaniu więc nic się nie wylewa, nie przeszkadza, można je w różnych formatach dostać na różne części ciała.

  3. #3
    Synergia Chorzów jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2014
    Postów
    172

    Niestety takie stłuczenie to dotkliwa i długo gojąca się dolegliwość. W warunkach domowych oprócz wcześniej wspomnianych kompresów można jeszcze spróbować maści zmniejszających stan zapalny i działających przeciwbólowo.Bardziej skuteczne metody walki z bólem może zaproponować fizjoterapeuta.Zabiegi typu laser, ultradźwięki czy TENS mają na celu zmniejszenie bólu i przyspieszenie regeneracji.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37