+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: złamane narzędzie w kanale zęba górna 6

  1. #1
    artur88xc
    Guest

    złamane narzędzie w kanale zęba górna 6

    witam chciał bym sie dowiedzieć czy można obciążyć dentyste kosztami usunięcia złamanego narzedzia do oczyszczania kanałów czy jak to nazwac , po prostu złamało sie i on nie usunoł tego nie potrafi.

  2. #2
    mrba jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Postów
    4

    ja mam taki sam problem!!! w listopadzie poszłam do dentysty PRYWATNIE z bólem zęba, okazało się, że będzie leczenie kanałowe. Pani wyczyściła kanały itp. i umówiła na następna wizytę (na którą już nie poszłam jak dowiedziałam się ile zapłacę za całe leczenie kanałowe). Więc w styczniu poszłam do stomatologa już na nfz, tam jeszcze raz czyszczono kanały 2 z 3 udało się natomiast trzeciego się nie udało. Zrobiłam zdjęcie zęba rtg i na następnej wizycie okazało się, że w tym jednym kanale jest narzędzie zostawione przez dentystę tego gdzie byłam prywatnie. W tym obecnym gabinecie gdzie leczę zęby mi tego nie wyciągną bo nie mają takiego sprzętu. Zaproponowali żebym albo udała się do tego prywatnego aby to usunął na ich koszt skoro zawinił, albo podadzą mi adres gabinetu gdzie usuwają to narzędzie pod mikroskopem z kanału ale za100- 300 zł. Nie wiem co mam zrobić, bo nie będę płacić za usunięcie tego bo zwyczajnie mnie na to nie stać. Czy takie pozostawienie "czegoś" w kanale może szkodzić???

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest
    czy leczenie kanałowe 6 jest na nfz bo mnie lekarz wykasował 360 zł i zab dalej boli ?

  4. #4
    Vermox
    Guest
    do co niektórych.... moi drodzy, też miałam roznego rodzaju perypetie z zebami i z tym ,ze nie yło mnie stac na leczenie kanałowe. Jeżeli masz ząb gdzieś z przodu no to wiadome, dobrze gdyby ci to leczenie kanałowe zrobili , bo po prostu brak zeba wygląda nieestetycznie.Ale jeżeli jest to szóstka a ty mrba nie masz pieniędzy to weź lepiej usuń tego zęba i tyle. Z NFZ zrobią ci to za darmo. do niezarejestrowany - z funduszu mozesz leczyć tylko zeby od 1-3 ;] Reszta to wszytsko jest leczenie komercyjne. Poza tym , zanim sie wybierze do dentysty to sprawdźmy najpierw jaką się cieszy opinią wśród znajomych czy w internecie a dopiero potem wybierajmy gabinet. Od siebie polecam Stomatologię Cichon w Krakowie. Mialam dwa razy leczenie kanałowe i ani razu nie mialam żadnych problemów

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Złamane serce
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum psychologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 17:58
  2. Gorna szczeka i jedynki
    Przez Kichachi w dziale Forum stomatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 18:48
  3. złamane kości przedramienia+drutowanie
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 14:03
  4. spuchnięta górna warga
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum dermatologiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-17-2010, 14:52
  5. Lek na złamane serce?
    Przez marzena w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-26-2010, 08:11

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37