+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Problemy żołądkowe

  1. #1
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Problemy żołądkowe

    od okolo 3 miesiecy mam problemy zoladkowe ....
    mam wzdecia z wiatrami, mdlosci zaparcia, bole w dolku podsercowym, a ostatnio pojawily sie siln bole zeber po obu stronach...towarzysza mi dziwne odglosy w jelitach bulgoczenie... i nieustajace ble i zawroty glowy....zauwazylam takze spadek wagi ok.5 kg
    zauwazylam takze dwukrotnie krew w stolcu, byla to swieza krew o barwie jasno-czerwonej, ktora zauwazylam na papierze toaletowym...
    morfologie mam w porzadku, badania moczu takze,proby watrobowe i trzustkowe tez, badanie gastroskopowe tez nic nie wykazalo ,,,,, prosze pomozcie !!!
    Ostatnio edytowane przez Ania ; 01-19-2012 o 22:57

  2. #2
    Krzysztof jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skad
    Kielce
    Postów
    1,747

    Witam
    Czy pojawiają się też zaburzenia w rytmie wypróżnień (biegunki, zaparcia)? Czy oprócz krwi w stolcu widoczny był śluz? Oraz przede wszystkim ile masz lat? Pozdrawiam

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest

    problem... prosze o szybka odpowiedz ....

    mam 20 lat, tak w stolcu pojawia sie sluz,
    na poczatku wystepowaly tylko biegunki, pozniej na przemian zaparcia z biegunkami, a teraz pojawiaja sie tylko zaparcia. zazwyczaj wystepuje bolesne parcie na stolec ....

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest

    ............

    jezeli to ma znaczenie to moj stolec jest na przemian barwy ciemnej (prawie czarnej) badz jasnej jasno brązowa bądź zolta)

  5. #5
    Krzysztof jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skad
    Kielce
    Postów
    1,747

    Świeżo-czerwona krew może być związana z podrażnieniem skóry odbytu papierem toaletowym lub obecnością hemoroidów, jednak dolegliwość ta w twoim wieku jest wyjątkową rzadkością. Objawy takie u młodej osoby mogą też pojawiać się w nieswoistych zapaleniach jelit, aby je zdiagnozować należałoby wykonać kolonoskopię, ale nie wiem, czy jest sens męczyć Cię tym badaniem - tutaj decyzja powinna należeć do lekarza, który zlecał pozostałe badania. Być może Twoje dolegliwości to objaw tzw czynnościowych zaburzeń przewodu pokarmowego - zespołu jelita wrażliwego, dyspepsji czynnościowej i mają związek ze stresem. Pozdrawiam

  6. #6
    Nie zarejestrowany
    Guest

    ....

    lekarz, ktory zlecal mi badania oddal mi wszystkie wyniki i kazal zglosic sie do poradni gastrologicznej ...
    a ja nie wiem juz co z tymi dolegliwosciami zrobic....

  7. #7
    Krzysztof jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skad
    Kielce
    Postów
    1,747

    Jedynym wyjściem jest zgodnie z poleceniem lekarza zgłoszenie się do poradni gastrologicznej, aby móc poszukiwać przyczyny problemu. Do tego czasu warto zadbać o odpowiednią dietę i regularne spożywanie posiłków o stałych porach, jeśli dominują zaparcia - jeść dużo owoców i warzyw, być aktywnym fizycznie. Warto ograniczyć stres, dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego często ulegają nasileniu pod wpływem napięcia emocjonalnego. Pozdrawiam

  8. #8
    Nie zarejestrowany
    Guest

    wzdęcia

    witam
    mam 21 lat i od dłuższego czasu nie mogę pozbyć się wzdęć mój brzuch wygląda jak balon;/ w dodatku mam szczupłą budowę ciała przeszło 2 lata temu miałam problemy z wątrobą nie wie czy ma to teraz jakieś znaczenie leki typu espumisan itp nie pomagają w dodatku nie narzekam na brak ruchu i w miarę zdrowo się odżywiam...nie wiem co z tym zrobić prosze o odpowiedz

  9. #9
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Problemy żołądkowe

    ja te objawy co opisalam wyzej te co towarzysza mi od 3 miesiey....
    udalam sie do gastroenterologa i lekarz przepisal i vermox na pasozyty i zalozyl diagnoze jelita drazliwego i przepisal 2 opakowania Duspatalinu...
    objawy nie przeszly....
    wrecz jest gorze klucie w brzuchu i wiatry sie nasilily. towarzysz mi dosłownie co chwile ;/ bol nasila sie przy siadaniu. juz nie wytrzymuje
    nie wiem juz co mam robic niech mi pan cos doradzi....

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. pomocy!!!
    Przez asiula403 w dziale Forum neurologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 07:59
  2. pomocy
    Przez steryd w dziale Forum psychiatryczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-28-2011, 18:01
  3. Pomocy !!!
    Przez Bleee w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-18-2011, 12:37
  4. pomocy
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ginekologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 14:53
  5. pomocy pomocy pieczenie miedzy piersiami
    Przez tyniu4 w dziale Forum kardiologiczne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 14:45

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37