+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: jak namówić alkoholika na leczenie

  1. #1
    Krzyś
    Guest

    jak namówić alkoholika na leczenie

    Jestem już wykończony, mój ojciec od 5-ciu lat pije i w dodatku awanturuje się. Nie wiem co mam robić, ale mam ochote się wyprowadzić z domu.
    Jak przemówić do rozsądku alkoholikowi, żeby zgłosił się na leczenie?

    Bardzo proszę o pomoc.

  2. #2
    krzybara13 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2013
    Postów
    3

    jeżeli nie chce podjąć leczenia dobrowolnie możesz go do tego zmusić. Ja w gminie u siebie znalazłem komisję rozwiązywania problemów alkoholowych. Tam złożyłem wniosek. Po rozpatrzeniu wzywają taka osobę i namawiają do podjęcia leczenia, jeżeli po trzech takich wizytach nie podda się leczeniu lub nie będzie się stawiał na spotkania to przez sąd zostanie skierowany na przymusowe leczenie. Jednak najbardziej skutkuje gdy taka osoba chce się leczyć bo rozumie swoją sytuację a nie potrafi sobie z problemem sama poradzić. Terapie jakie sa prowadzone w takich ośrodkach może uzmysłowią mu w jakiej sytuacji się znajduje, pozna ludzi i ich problemy i może się wtedy obudzi. Sam się leczeniu nie podda bo on nie widzi problemu i go nie namówisz, musiałby dotknąć dna a tylko on wie gdzie ono jest. Jeden musi stracić rodzinę drugi pracę inny przejść zawał serca.

  3. #3
    krzybara13 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    May 2013
    Postów
    3

    A co do awantur to moja żona też robiła awantury, miały one na celu to żebym w nerwach wyszedł z domu ja lub ona. Wtedy mogła się spokojnie napić.

  4. #4
    Ranking Ośrodków Terapii
    Guest

    Ranking Ośrodków Terapii

    Dla właścicieli ośrodków terapii proponujemy całkowicie bezpłatne dodanie Państwa ośrodka do naszej bazy. Nie wymaga to od Państwa żadnych czynności, ponieważ to nasz wykwalifikowany zespół pracowników zajmie się wszystkim od stworzenia unikatowego opisu Państwa ośrodka, poprzez zamieszczenie zdjęć prezentujących obiekt a kończąc na dodaniu pełnych danych teleadresowych. Dodamy raz jeszcze, dodanie ośrodka do naszego rankingu jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów.
    osrodkiterapii. pl

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37