+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: ból pleców promieniujący do bioder i kolan

  1. #1
    kasienkans89 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    2

    ból pleców promieniujący do bioder i kolan

    witam. mam 22 lata. od jakiegoś miesiąca cierpię na bóle w dolnej części pleców. zaraz nad pośladkami. czasami z prawej strony, czasami z lewej, czasami po obu. ból ten często promieniuje do bioder, boli mnie cała kość miednicowa, kości udowe a nawet kolana. absolutnie nie wiem co to jest. są dni, że nie boli "prawie wcale". dziś na przykład biodra bolą mnie tak, że nie pomogły silne leki przeciwbólowe. ból kręgosłupa jest na tyle uciążliwy, że nie mogę się schylić, kiedy mi coś spadnie. nie miałam żadnego urazu, wykluczam też korzonki, bo słyszałam, że przy tym nie da się nawet chodzić. a mnie chodzenie sprawia ulgę, najgorzej jest z siedzeniem. w poniedziałek wybieram się do lekarza, jednak nie chcę mu się dać nabrać na jakąś wymyśloną na poczekaniu dolegliwość, dlatego wolałam skonsultować z ogółem. czy ktoś cierpiał na coś podobnego? proszę o rady

  2. #2
    SirArgal jest nieaktywny
    Specjalista
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skad
    A to różnie
    Postów
    181

    Najpewniej dostaniesz skierowanie do ortopedy (i/lub neurologa). Dobrze by było gdyby lekarz rodzinny dał Ci skierowanie na rtg kręgosłupa w odcinku lędźwiowym - piszę tu o tym ponieważ na wizytę u specjalisty trochę się czeka, a i tak ortopeda pierwsze co zrobi to zleci rtg (lub rezonans). Jeśli nie dostaniesz skierowania może warto pomyśleć o zrobieniu tego prywatnie - jak przyjdziesz do ortopedy ze zdjęciem to od razu rozpocznie leczenie.
    Tak przy okazji - co to za silny lek p.bólowy który nie pomógł?

  3. #3
    kasienkans89 jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Postów
    2

    ketonal forte. ani nie poczułam, że wzięłam tabletkę;/ a dziś już prawie nie boli;/ dziękuję za radę, wiem, że do rtg kręgosłupa trzeba się przygotować, więc zarzucę dietę już jutro żeby od razu w poniedziałek jechać się prześwietlić. pozdrawiam

  4. #4
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Jak poszło?

    Cytat Napisal kasienkans89 Zobacz post
    ketonal forte. ani nie poczułam, że wzięłam tabletkę;/ a dziś już prawie nie boli;/ dziękuję za radę, wiem, że do rtg kręgosłupa trzeba się przygotować, więc zarzucę dietę już jutro żeby od razu w poniedziałek jechać się prześwietlić. pozdrawiam
    Jak poszło?

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-16-2011, 15:23
  2. Silny ból kolan - przyczyna nieznana
    Przez TomaszK w dziale Forum reumatologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-16-2011, 17:33
  3. Oromny ból kolan promieniujący na koś piszczelowe i czasem udowe
    Przez karolinapaw w dziale Forum chirurgiczne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-20-2011, 20:54
  4. ból kolan
    Przez TomaszK w dziale Forum pediatryczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 20:43
  5. Ból pleców - nerki???
    Przez Giuseppe w dziale Forum neurologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-06-2011, 20:53

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37