Dzień Dobry.

Na wstępie powiem, iż dużo czytałem na temat mojego problemu, który bardzo mi dolega (estetycznie).
Jestem 21 letnim mężczyzną i mam problem z rozstępami. Występują one na: ramionach (lewym i prawym) schodzą lekko w dół od strony ramienia. Oraz mam je również na jakby biodrach nie całych tylko jakby po bokach. Problem tkwi w tym, iż bardzo brzydko to wygląda.
Czym to może być spowodowane ? Otóż chyba rozgryzłem tę zagadkę. 3-4 lata temu miałem ok. 185 cm wzrostu i ważyłem +/- 80 kg. Jednakże zacząłem więcej jeść i mam 190 cm wzrostu, lecz ważę ok. 105 kg. Szybki przyrost masy jest spowodowany chyba właśnie ukazaniem się rozstępów. Nie używałem żadnych sterydów, białek czy coś w tym stylu.
Co do koloru, rozstępy na biodrach są takie jakby czerwone nie mocno, ale na ramionach niektóre są jakby blade (nie takie mega blade, są troszkę czerwone), lecz bardziej na biodrach są czerwone.
Moje pytanie brzmi, jak je skutecznie usunąć/ zamaskować, aby móc normalnie wyjść na plażę czy coś, żeby nie było tego tak mocno widać, bo bardzo to uprzykrza mi niestety.
Ogólnie mam teraz zamiar schudnąć do wagi 80-85 kg. I czy poleca Pan/i jakieś kremy, czy jedynie zabiegami to mogę usunąć. Oraz zrobić to teraz czy dopiero po swoim schudnięciu (lub w trakcie).
Jeżeli byłaby możliwość mogę wstawić zdjęcia jak to wygląda oraz jeśli jest to potrzebne aby zdiagnozować wartość mojego problemu.
Jeżeli poleca Pan zabiegi proszę powiedzieć mniej więcej jak to wygląda. Idzie się tylko raz czy kilka oraz jeśli jest możliwość z jakimi kosztami ogólnymi trzeba się liczyć, aby skutecznie zniwelować rozstępy. I czy zna Pan/i przypadki, w których ludzie mieli podobny problem co ja i dzisiaj nie mają z tym problemu (w sensie iż pozbyli się rozstępów) czy to już zostanie na całe życie ?
Pozdrawiam serdecznie.