Witam!
Około 1/2 roku temu zaczęło mnie boleć kolano, czułem silne kłucia w okolicy łękotki. Poszedłem na USG, po czym ortopeda skierował mnie na rezonans, który wykonałem. Proszę teraz o pomoc w odczytaniu opisu, chodzi mi głównie o to czy to co zostało opisane komplikuje mi uprawianie sportu a może wręcz uniemożliwia mi wykonywanie mojej pasji.

" Więzadło krzyżowe przednie o podwyższonym sygnale i odcinkowo zatartych obrysach z zachowanie jego ciągłości. Obraz odp. jego częściowemu uszkodzeniu.
Więzadło krzyżowe tylne prawidłowe, o dyskretnie łukowatym przebiegu. Widoczne więzadło Humphry'ego. Więzadło poboczne boczne o nieco podwyższonym sygnale części głębiokiej , o zachowanej ciągłości części powierzchownej z niewielkim obrzekiem tkanek miękkich w sąsiedztwie - obraz odp. jego niewielkiemu uszkodzeniu. Cechy uszkodzenia ścięgna mięśnia czworogłowego, więzadła właściwego rzepki.
Więzadło poboczne przyśrodkowe, ścięgno mięsnia podkolanowego, pasmo biodrowo-piszczelowe oraz troczki rzepki o zachowanej ciągłości , bez istotnych cech uszkodzenia.
Cechy uszkodzenia tylnego rogu i tylnej części trzonu łąkotki przyśrodkowej z obcenościa horyzontalnej szczeliny pęknięcia dochodzącej do rogu torebkowego oraz najpewniej do górnej powierzchni tej łąkotki. Łąkotka boczna i róg przedni łąkotki przyśrodkowej bez cech istotnego uszkodzenia.
Cechy uszkodzenia tylnej części ciała tłusszczowego Hoffy z obcenościa szczeliny peknięcia. Wyostrzenie krawędzi rzepki. Cechy konfliktu rzepkowo - udowego. W kości udowej najpewniej wysepka kostna o śr ok 6mm.
Nieco zwiększona ilośc płynu w obrębie jamy stawu i jej zachyłków
".
Byłbym niezwykle wdzięczny o przekazaniu mi choć odrobiny informacji na temat mojego kolana! To niezwykle ważne dla mnie.
Pozdrawiam!