Witam,
6 tygodni temu przewierciłem palec.

Od razu po wypadku pojechałem na izbę przyjęć chirurgiczną i palec został zszyty, nie było zrobione zdjęcie ani nic, poprostu doraźna pomoc w postaci oczyszczenia rany i zszycia.
jakies 8 dni po wypadku palec wyglądał tak: (mimo tego, że o zdjęcie prosiłem mówiąc, że na wiertle miałem opiłki kości i chciał bym zobaczyć czy wszystko ok)
Jak widać wiertło przeszło przez zgięcie palca. Paluch bardzo bolał i nie mogłem go zginać więc przed zdjęciem szwów poszedłem jeszcze do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o prześwietlenie RTG - niestety nie dostałem skierowania słysząc " a po co to zdjęcie przecież ono i tak nie zmieni trybu leczenia", po tej wizycie miałem wizytę u chirurga i tu w końcu po moich naleganiach, prośbach i już prawie krzykach i agresji wymusiłem zrobienia tego RTG (po 2 tygodniach od wypadku), chirurg dał upragnione skierowanie mówiąc, żebym zrobił zdjęcie i przyszedł z nim za tydzień. Zdjęcie zrobiłem i za tydzień się zjawiłem z wizytą (niestety był inny lekarz), doktor stwierdził złamanie palca V lewej ręki i wstawił w szynę, wypisując skierowanie do ortopedy.
Zdjęcie:


Lekarz wstawił szynę i kazał 4 tygodnie nosić, oraz dał skierowanie do ortopedy.
W rozmowie powiedział, że nic poważnego.

Tydzień od wizyty u chirurga była wizyta u ortopedy, doktor zobaczył zdjęcie i zapytał kiedy byłą szyna założona, kiedy dowiedział się że szyna została założona 3 tygodnie po wypadku kazał natychmiast ją ściągnąć i zalecił usprawnianie przez 2 tygodnie po przez zgniatanie piłki.

Od wizyty u ortopedy minęło już 8 dni, ja nie ruszam palcem nawet na 1 mm dodatkowo są jakieś gulki pod spodem, na wysokości blizny po wiertle (taka jak by narośl), palec jest gruby, ale nie spuchnięty, blizny się zagoiły.
Trenuję sporty walki, ale niestety nie jestem w stanie zacisnąć pięści.

Czy poprawne było zachowanie lekarzy?
Konkretnie chodzi mi o to co jeszcze można zrobić, żeby usprawnić palec i mam pytanie czy takie przewiercenie przez punkt zgięcia palucha mogło wyrządzić jakieś większe szkody?

Pozdrawiam