Witam!

W wykonanym badaniu rezonansu magnetycznego stwierdzono :
" Umiarkowanego stopnia nieco nierównomierne obniżenie wysokości przestrzeni m-t C3-C4, C5-C6 i C6-C7. Tarcze m-k odc. C nie wykazują ewidentnych objawów dehytracji jąder miażdżystych.
W poziomie C3-C4 widoczne nieprawidłowe dokanałowe uwypuklenie tarczy m-k o charakterze ok 2,5-3 mm przepukliny centralno-prawobocznej ze spłaszczeniem przedniej powierzchni worka oponowego i ewidentnym zwężeniem światła otworu m-k po str. prawej.
W poziomie C4-C5 ok. 1,5-2 mm szerokopodstawna dwuboczna przepuklina podwięzadłowa tarczy m-k z symetrycznym spłaszczeniem worka oponowego i obustronnym ewidentnym równomiernym zwężeniem światła otworów m-k.
W poziomie C5-C6 gdzie zmiany dyskopatyczne i nadbudowa kostna wykazują największe nasilenie widoczna jest ok 3,5-4 mm przepuklina przyśrodkowo-prawoboczna z silnym asymetrycznym uciśnięciem o wyraźnie większym nasileniu po stronie prawej. Na poziomie tym kompresja przetrzeni płynowej jest w znacznym stopniu nasilona obecnością skierowanych dokanałowo masywnych wyrośli osteofitarnych .
W poziomie C6-C7 ok 2 mm szerokopodstawna przepuklina centralna tarczy m-k ze spłaszczeniem przedniej powierzchni worka oponowego i niewielkiego stopnia obustronnym symetrycznym przewężeniem światła otworów m-k"

Dolegliwości te zacząłem odczuwać po wypadku. Czy możliwe jest, że została ona spowodowana wypadkiem? Po wypadku zostało u mnie zdiagnozowane wstrząśnienie mózgu, złamanie nosa oraz uraz kręgosłupa, przed wypadkiem nigdy nie miałem żadnych dolegliwości związanych zarówno z przepukliną jak i z kręgosłupem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.