+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 25 z 25

Temat: Przedszkole dla dziecka z autyzmem Warszawa

 1. #1
  esterka80
  Guest

  Przedszkole dla dziecka z autyzmem Warszawa

  U mojego syna zdiagnozowano autyzm. Syn chodzi obecnie do zwykłego przedszkola i zaczęłam zastanawiać się nad przeniesieniem go. Problem w tym, że nie wiem co wybrać..czy przedszkole integracyjne czy lepiej terapeutyczne.
  Terapeutyczne przemawia do mnie ze względu na dużą ilość terapii w ciągu dnia.
  Z kolei integracyjne daje możliwość dziecku obcowania z innymi zdrowymi dziećmi, na czym bardzo mi zależy.
  Czy są tu rodzice dzieci z autyzmem? Możecie wypowiedzieć się w tym temacie? Do jakich placówek posłaliście swoje dzieci?

 2. #2
  BlueSkirt
  Guest
  Jeśli można to podłączę się pod Twój wątek, bo sama szukam informacji w necie na ten temat.

  Ja póki co wstępnie się rozglądam, bo córkę chcę posłać do przedszkola dopiero od stycznia Ale ogólnie to mam bardzo mieszane uczucia. Póki co ja jestem za placówką integracyjną z dwóch powodów.

  Po pierwsze tak jak słusznie zauważyłaś kontakt z innymi zdrowymi dziećmi. Myślę, że takie przyglądanie się rówieśnikom i naśladowanie mogłoby dużo dać mojej córce.

  Po drugie przedszkole integracyjne mamy bardzo blisko domu. Niestety jedyne przedszkole terapeutyczne - Promitis które znam jest daleko od nas, a nie oszukujmy się, ale codziennie dojazdy, szczególnie w zimie mogą być bardzo męczące.
  Prawda jest też taka, że nie znam jeszcze za bardzo środowiska tych wszystkich przedszkoli terapeutycznych i nie wiem jak to wszystko wygląda od kuchni. Może uczęśczanie z dzieckiem na terapię po przedszkolu jest w zupełności wystarczające..

 3. #3
  AmeliaMol
  Guest
  Wydaje mi się, że jest dużo różnych opinii na ten temat. Ja jednak patrzę na to wszystko pod zupełnie innym kątem. Nie obchodzi mnie dojeżdżanie do przedszkola. Na terapię też gdzieś bym musiała jeździć więc to nie jest dla mnie argument. Dla zdrowia mojego dziecka mogę jeździć co rano do przedszkola oddalonego od mojego domu, byle tylko miało tam dobra opiekę i terapię.
  Poza tym nie zgadzam się z tym, że dziecko w przedszkolu integracyjnym zacznie naśladować inne zdrowe dzieci. Owszem, może i są takie wyjątki, ale to pewnie w przypadku dzieci mało zaburzonych. Sa przecież różne stopnie autyzmu. Ale o tym powinien zdecydować specjalista a nie my, na zasadzie jak nam się wydaje. Jeśli stopień autyzmu u dziecka jest zaawansowany to dziecko potrzebuje terapii, a nie obserwacji innych zdrowych dzieci!

  Mój syn chodzi do przedszkola terapeutycznego Promitis. To już jest nasz drugi rok. I nigdy nie żałowałam tej decyzji. Wręcz przeciwnie! Widzę, jak ogromne postępy zrobił w tym czasie. Tylko, że tam faktycznie tej terapii i różnych zajęć jest sporo – stąd te duże postępy.
  Dzieci mają tam codziennie terapię indywidualną jak i grupową. Do tego codziennie są zajęcia logopedyczne, muzykoterapia, elementy terapii behawioralnej, treningi samodzielności czy rozwoju zachowań społecznych. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać Myślę, że w przedszkolu integracyjnym nie ma szans na tak intensywną terapię.

 4. #4
  esterka80
  Guest
  A gdzie jest to przedszkole Promitis o którym piszesz? I faktycznie codziennie jest tam terapia indywidualna? Bo że grupowa to ok, rozumiem, ale indywidualna też? Mi właśnie bardzo zależy na intensywnej terapii, bo wiem że to dużo daje. Uważam, że im wcześniej zacznie się intensywną pracę tym lepiej, a prawda jest taka, że potem ten stracony czas trudniej jest nadrobić. A ile osób jest u Was w grupie?

 5. #5
  AmeliaMol
  Guest
  Terapię indywidualną masz codziennie przez godzinę. Do tego grupowa i mnóstwo innych zajęć o których pisałam wyżej. To w sumie razem daje naprawdę intensywną pracę. Jeśli chodzi o grupy to są 4 osobowe. Dzięki temu terapeuci mają większą kontrolę nad tym co się dzieje z dziećmi, jaki zachodzą zmiany, czy też zauważenie tego czego potrzebują. Ja sobie bardzo cenię to indywidualne podejście które jest w tym przedszkolu.

  Co do samej placówki to my chodzimy na ul. Pogonowskiego. Ale wejdź sobie na stronkę przedszkola Promitis, dlatego, że oni w Warszawie mają kilka placówek w różnych miejscach. Będziesz mogła wtedy ocenić który punkt jest najbliżej Ciebie. Poza tym ja ogólnie polecam wybrać się do przedszkola i zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Porozmawiaj sobie z dyrekcją, z terapeutami. Możesz też zagadać do któregoś z rodziców gdy będzie odbierał swoje dziecko. Mnie to własnie najbardziej przekonało kiedy sama wybierałam przedszkole.

 6. #6
  esterka80
  Guest
  Dziękuję Ci bardzo za tak szczegółowe informacje. Przyznaję, że zaskoczyłaś mnie tymi 4-osobowymi grupami. Taka kameralność na pewno sprzyja terapii.
  Zaraz znajdę ich sobie w internecie i poczytam więcej na ten temat. Chociaż faktycznie najwięcej chyba mi da jak się tam przejadę i porozmawiam..szczególnie z innymi rodzicami. Dzięki za podsunięcie pomysłu

 7. #7
  vi1418
  Guest

  Polecam przedszkole

  Witam
  Ja chciałabym polecić bo też długo szukałam, cudowne przedszkole w Warszawie Waer
  , przy ul.Kosciuszkowców- terapetyczne , małe grupy 4 osobowe, swietnie przystoswane sale do terapii i bardzo dobrze wykształcony personel

 8. #8
  Nonkka jest nieaktywny
  Nowy użytkownik
  Zarejestrowany
  Mar 2014
  Postów
  18

  Zobaczcie sobie przedszkole Pomarańczowa Ciuchcia, mają tam specjalne grupy terapeutyczne dla małych autystów Przedszkole jest dobrze wyposażone i mają sporo terapii, dla dzieci potrzebujących więcej uwagi idealne.

 9. #9
  beatrix
  Guest
  A czy któreś z tych przedszkoli terapeutycznych, które wymieniliście jest darmowe? Bo szukam właśnie takiego dla swojego syna.

 10. #10
  baskaaa jest nieaktywny
  Nowy użytkownik
  Zarejestrowany
  Nov 2016
  Postów
  1

  Na Targówku jest tego typu przedszkole nazywa się Spełniamy marzenia, wygląda naprawdę obiecująco mają dużo zajęć i ciekawą ofertę dla dzieciaków. Może warto tez tam się dowiedzieć jak to wygląda.

 11. #11
  Rena84
  Guest
  Cytat Napisal beatrix Zobacz post
  A czy któreś z tych przedszkoli terapeutycznych, które wymieniliście jest darmowe? Bo szukam właśnie takiego dla swojego syna.
  Darmowe? Czyli rozumiem, że szukasz przedszkola które otrzymuje subwencje i dlatego nie płaci się czesnego?
  Jeśli tak to nie polecam. Z doświadczenia wiem, że takie miejsca po to żeby zarobić (no bo z czegoś utrzymywać się trzeba) robią to kosztem dzieci. Dlaczego? Bo zarabiają właśnie na tej subwencji, która w teorii powinna być CAŁA przeznaczona na dziecko, terapię, terapeutów, szkolenia, superwizję itd. A skoro właściciel przedszkola na tym zarabia tzn, że oferuje gorsze warunki, gorszą terapię, rezygnuje np z superwizji albo z innych rzeczy. Jeśli zależy Ci na dobrej terapii to unikaj takich miejsc. Takie jest moje zdanie.

 12. #12
  beatrix
  Guest
  W sumie to o tym nie pomyślałam. A zauważyłam, że sporo takich miejsc ogłasza się obecnie w Warszawie, więc właściwie nie doszukiwałam się w tym nic złego. Muszę bardziej zgłębić ten temat.
  A Twoje dziecko chodzi do tego typu przedszkola? Wiesz to z doświadczenia, że tak jest?

 13. #13
  Rena84
  Guest
  Niestety miałam "przyjemność" współpracować z takim przedszkolem pseudo terapeutycznym. Na szczęście w porę się zorientowałam, że coś jest nie tak i że terapia jest na bardzo słabym poziomie.
  Teraz chodzimy do Promitis i w końcu widać efekty terapii. Przyjrzyj się dokładniej placówce zanim ją wybierzesz.

 14. #14
  anett_k jest nieaktywny
  Nowy użytkownik
  Zarejestrowany
  Dec 2016
  Postów
  1

  przedszkole terapeutyczne

  Zachęcam do zapoznania się z Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym Kamyk Zielony na Białołęce/ Tarchomin.

  Zapewniamy kompleksową 8 godzinną opiekę, edukację i terapię, między innymi: psychologiczno-pedagogiczną, logopedyczną, rehabilitację ruchową z elementami integracji sensorycznej, zajęcia z rytmiki, dogoterapii, TUS. Prowadzimy zajęcia indywidualne oraz grupowe, stawiając głównie na samodzielność dzieci oraz na inicjowanie spontanicznej komunikacji. Współpracują z nami specjaliści, którzy znają Makaton oraz potrafią budować systemy komunikacji dla dzieci niemówiących.  Pracujemy w małych 4 lub 6 osobowych grupach, które są pod stałą opieką 2 nauczycieli - terapeutów.

 15. #15
  Nie zarejestrowany
  Guest

  Post przedszkole autyzm Warszawa

  Witam. Jestem mamą trójki dzieci,w tym 4 letniej Helenki ,u której przed drugim rokiem życia zdiagnozowano autyzm. Dla nas to był wyrok. Dzięki Bogu to już było...dziś myślimy zupełnie inaczej. Przeszliśmy długa drogę poszukując odpowiedniego miejsca dla naszej gwiazdy. Niestety żadne nie spełniło naszych oczekiwań,wciąż wydawało mi się,że za mało robię dla mojego dziecka. Ale to normalne,tak myśli większość rodziców.
  Polecono mi ośrodek TIWAHE pod Krakowem,który prowadzi pani Elżbieta Wianecka,cudowny człowiek,z wielką wiedzą i doświadczeniem. Pomaga dzieciom nie tylko z autyzmem. To właśnie Ona i metody jakimi pracuje zainspirowały mnie do otwarcia przedszkola,które byłoby idealne dla mojej Helenki i innych dzieci.
  Tak powstały Spełnione Marzenia. Placówka jakże inna od pozostałych. To co uświadomiła mi pani Ela,staram się przekazywać innym rodzicom.
  Nie zamierzam reklamować mojego ośrodka bo to nie o to chodzi.
  Obecnie w przedszkolu przebywa tylko 3 dzieci i to na 200 m. Nie traktuję tego komercyjnie. Dla mnie najważniejsze jest usprawnienie funkcjonowania mojej córki a przy okazji uświadomienie rodzicom,w jaki sposób musimy postępować,żeby nasze dzieci wróciły do nas.
  Wejdzcie proszę na POMOC HELENCE na FB i zobaczcie jak wielki progres poczyniła dzięki terapii 1 na 1,dzięki konsekwencji,dzięki pani Eli Wianeckiej i całemu TIWAHE, dzięki naszym terapeutom w Spełnionych Marzeniach...dzięki mnie ,mojemu mężowi i naszym synom. Zjeżdziliśmy cały świat, wydaliśmy mnóstwo pieniędzy...i nic. a pomoc była tak blisko. Podaję swój numer,dzwońcie proszę jeśli macie dziecko z autyzmem. 604 301 306 Monika
  Moi drodzy i jeszcze jedno,przedszkole integracyjne jest dobre dla dzieci funkcjonujacych. Dla dzieci,które nie funkcjonują lub bardzo słabo potrzebna jest terapia tylko 1 na 1 a na to niewiele placówek może sobie pozwolić niestety. Pewnie gdybym nie miała autystycznej córeczki i nie prowadziła takiej placówki,tez myślałabym,że godzina lub dwie logopedii lub terapii krakowskiej w tygodniu wystarcza. Totalna bzdura! Nie bedę snuła wywodów na forum, jezeli ktoś jest zainteresowany to proszę o kontakt.

 16. #16
  SorodylM
  Guest
  Ja doskonale wiem o czym piszecie, bo też mnie to wkurza jak ogłaszają się pkola, niby terapeutyczne, a w których terapii jak na lekarstwo. Tylko o tym dowiadujesz się oczywiście już później..bo najpierw Ci obiecują złote góry. Dlatego właśnie szukam nowego miejsca dla syna.

 17. #17
  koshatka
  Guest

  Przedszkole autyzm Warszawa

  Cytat Napisal SorodylM Zobacz post
  Ja doskonale wiem o czym piszecie, bo też mnie to wkurza jak ogłaszają się pkola, niby terapeutyczne, a w których terapii jak na lekarstwo. Tylko o tym dowiadujesz się oczywiście już później..bo najpierw Ci obiecują złote góry. Dlatego właśnie szukam nowego miejsca dla syna.
  a byłaś już w promitisie? My tam chodzimy już drugi rok do przedszkola i nikt nie zrobił nas w konia, obiecując nie wiadomo co na początku wszystko jest tak jak było przedstawione na pierwszym spotkaniu.
  Co do terapii to my mamy indywidualną 5 razy w tygodniu. Do tego logopeda 2 razy i SI 2 razy. Reszta to terapia grupowa – ale też sporo tego.

 18. #18
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Cytat Napisal koshatka Zobacz post
  a byłaś już w promitisie? My tam chodzimy już drugi rok do przedszkola i nikt nie zrobił nas w konia, obiecując nie wiadomo co na początku wszystko jest tak jak było przedstawione na pierwszym spotkaniu.
  Co do terapii to my mamy indywidualną 5 razy w tygodniu. Do tego logopeda 2 razy i SI 2 razy. Reszta to terapia grupowa – ale też sporo tego.
  Ani chybi... - chyba... - taka placówka, jawi się jako elitarne miejsce. Wobec tego - gwarantowany rozwój wybitnych uzdolnień na poziomie W.A. Mozzarta; ambitni nauczyciele i pedagodzy. - W sensie, że nie na awans, a z aspiracjami aby być wśród jak najlepszych filantropów. A nie - później dziecko kostkę, brukową, układać (po której będą chodzić piosenkarki). ;/ powtarzam się...

 19. #19
  Anolka
  Guest

  Niepubliczne przedszkole na mokotowie

  Też mam dziecko z autyzmem i znalazłam fajne przedszkole niepubliczne tequesta.pl/ na Mokotowie. Dziecko mówi, że nie śmieją się z niej inne dzieci, co było dla mnie najważniejsze. Do tego jedzenie i panie opiekunki też są dobre - tak mówi moja Zosia.

 20. #20
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  fizyka.umk.pl/~duch/Wyklady/Kog1/B10-wola.htm#moral
  Autyzm lub zespół Aspergera często wiążą się z brakiem empatii, co może wynikać z braku "teorii umysłu", czyli zrozumienia stanów wewnętrznych innych ludzi.
  Osoby psychopatyczne nie mają problemów z teorią umysłu, potrafią udawać emocje i zainteresowanie, jednak nie odczuwają empatii, nie zachowują się więc moralnie.
  Widać to w obrazach aktywności ich mózgu, Nature 12/2007); wyraźne zmiany stwierdzono w aktywności kory oczodołowej i przedniej brzusznej części kory skroniowej.
  Może jutro zdołam odszukać mój wpis sprzed około pół roku, zamieszczony tu wskutek wzburzenia; powyższy linki i cytat, na który naprowadziłem się dzięki? sugestiom stąd: dlaczego na pamiętnym forum skąd poznałem moją "specjalną znajomą" coś sugerowano, że mam tego rodzaju zaburzenie; chyba jednak wszystko jedno, czy wynikające z uszkodzeń organicznych - podejście: trzymać za twarz, żebym czuł niepokój, ograniczyć swobodę, wprowadzić lęk (wyłączanie internetu - nie udowodnię tego; pisałem jakie inne tego przejawy; skutkiem tych działań jest no jakże: coś w rodzaju psychozy, paranoja, przeniosłem to do życia realnego, jeszcze bardziej sobie szkodząc od ludzi... swoją drogą, ten brak przewidywania ("teorii umysłu")... na ile wynika z mojej izolacji, a ta z choroby, błędne koło.

 21. #21
  evelajna jest nieaktywny
  Nowy użytkownik
  Zarejestrowany
  Nov 2017
  Postów
  1

  Poczytaj sobie jeszcze w sieci o ośrodku Logos na Targówku ( osiedle Zielone Zacisze ). Prowadzą tam terapeutyczny punkt przedszkolny właśnie dla dzieci ze spektrum autyzmu. Dzieciaki mają zapewnioną super opiekę, wychowawcy dbają o to by wszystkie ich potrzeby były zaspokojone. Dodatkowo mają też w swojej ofercie terapie behawioralne ( te też dają super rezultaty ).

 22. #22
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Niby po co mam o tym czytać. Wydaje mi się, aby w wieku przedszkolnym można było tak bardzo konkretnie umieścić dziecko z zaburzeniami tego rodzaju na jakiejś - czemu służącej - skali, aby na dalsze jego życie, miała wpływ, tak czy tak subiektywna opinia, deklaracja, konfirmacja, wyznaniowość.

 23. #23
  stalker8 jest nieaktywny
  Banned
  Zarejestrowany
  May 2016
  Skad
  .wieś
  Postów
  1,605

  Ot tak, aby coś wpisać... Mozart był podobno autystykiem.
  youtube.com/watch?v=9087B-WMCKo
  Polecam posłuchać w słuchawkach stereo, typu zamkniętego, z tzw. podbitym basem.

 24. #24
  Nie zarejestrowany
  Guest
  youtube.com/watch?v=_N3RJLTnhuM

 25. #25
  Nie zarejestrowany
  Guest

  porada

  Ja jestem ze Świdnicy i tam jest bardzo dobra poradnia dla takich właśnie dzieci na Pułaskiego 19 Tomatis. Moja córka ma zdiagnozowany lekki autyzm i widzę, że na spotkaniach w poradni te cechy zaczynają powoli ustępować albo sa zminimalizowane.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

 1. super reumatolog, Warszawa, dla konsultacji
  Przez covo w dziale Forum reumatologiczne
  Odpowiedzi: 1
  Ostatni post / autor: 09-23-2016, 10:51
 2. Ortodonta dla małego dziecka - Warszawa
  Przez Garbusia w dziale Forum stomatologiczne
  Odpowiedzi: 2
  Ostatni post / autor: 10-01-2015, 08:21
 3. przedszkole
  Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 10-08-2014, 09:45
 4. Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 11-23-2011, 10:36

Tagi dla tego tematu


LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242