+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Temat: pruchnica u dwulatka

  1. #1
    Kasia89no jest nieaktywny
    Nowy użytkownik
    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Postów
    1

    pruchnica u dwulatka

    Witam jestem mama Jakuba ktory w kwietniu skonczyl dwa latka nigdy nie bylam u dentysty z synkiem , kubus ma strasznie spruchniale zabki sczegolnie u gory jedynka z prawej strony tak spruchniala ze seo zlamal zabek na pol ,dwojka obok jest rowniez zlamana reszczta zabkow stranie spruchniale,nie wiem co robic czy isc do dentysty czy czekac az wypadna te spruchniale mleczaki i wtedy zaczac chodzic ze stalymi zabkami. prosze o omoc bo juz nie wiem co zrobic

  2. #2
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli oczkujesz profesjonalnej odpowiedzi, szukaj forum gdzie są lekarze, tu nie ma żadnego lekarza. W wyszukiwarce google znajdziesz wiele portali medycznych gdzie można uzyskać odpowiedź,wystarczy wpisać w wyszukiwarkę, forum medyczne, i gdzieś na pewno uzyskasz odpowiedź

  3. #3
    Nie zarejestrowany
    Guest

    Witaj

    Niestety do próchnicy dzieci przyczyniają się rodzice - my dorośli.
    Skoro twoje dziecko w tak młodym wieku ma już tak zaawansowaną próchnicę zębów mlecznych musiała ona być spowodowana spożywaniem substancji niszczących zęby i kości. Pewnie twoje dziecko spożywa bardzo dużą ilość słodyczy, napojów słodkich gazowanych, cytrusów. Niestety zęby mleczne mają słabą strukturę i szybko podlegają procesom niszczącym. Niestety wielu rodziców lekceważy zdrowie zębów swoich dzieci. A od zdrowia zębów zależy zdrowie dziecka w całym swoim życiu. Zęby mleczne nie wypadają wszystkie naraz w jednym czasie. Przebiega to z reguły pojedynczo. A próchnica jest zaraźliwa i przejdzie z chorych zębów mlecznych na zdrowe wyżynające się zęby stałe. Postaram się ci pomóc w rozwiązaniu twojego problemu a więc zacznijmy od pytania:
    1) Od jakiego wieku zacząć dbać o zęby dziecka?
    - Od urodzenia. Niemowlęciu po każdym karmieniu przemywamy wacikiem specjalnym, który można kupić w aptece dziąsełka, czyścimy buzię. Takie waciki mają smaki, więc dziecko na pewno nie będzie pokrzywdzone. Potem gdy dziecko ma około roku myjemy dziecku zęby szczoteczką z małą ilością pasty by zmniejszyć ryzyko połknięcia. Dziecku należy myć zęby nawet do 9., 10. roku życia, ponieważ dzieci robią to niedokładnie.
    2) Jak mogę Ci pomóc?
    - Zgaduję, że nie myjesz zębów swojemu dziecku. Musisz więc zacząć. Kup pastę do zębów dla dzieci i kolorową szczoteczkę do zębów. Pokaż ją dziecku, opowiedz jak się jej używa. Myj zęby dziecku dokładnie rano i wieczorem ( po posiłkach)
    - Szczoteczkę wymieniaj na nową co około 2 miesiące ( można częściej).
    - Nie dawaj dziecku do picia napojów słodkich gazowanych, bo zawierają one kwasy, które niszczą zęby ale również kości i szkodliwe cukry, ponadto część z tych napojów może powodować nowotwory. Dziecko powinno przez cały dzień pić wodę mineralną niegazowaną, ewentualnie raz na jakiś czas herbatkę słabą.
    - Ogranicz cytrusy m.in herbatę z cytryną, grejpfruty, pomarańcze itp
    - Najważniejszy jest przykład. Sama wejdź w nawyk mycia zębów, przekonaj męża do mycia zębów. Myjcie zęby przy dziecku lub razem z nim idźcie wszyscy do łazienki i szczotkujcie zęby. Dziecko chce brać przykład z rodziców i łatwiej będzie je przekonać o myciu zębów.
    - Jak najszybciej idź do dentysty ze swoim dzieckiem. Słyszałam też o tym, że wiele dzieci ma operacje wyrywania zębów pod narkozą, gdy mają tak zniszczone zęby mleczne. Być może to czekać też twoje dziecko jeśli nie zareagujesz.
    3) Jak próchnica może wpłynąć na zdrowie mojego dziecka w wieku dorosłym i nastoletnim?
    - Może i to bardzo. Choroby dziąseł, krwawienie dziąseł, opuchlizna. Ból zębów, bardzo bolesne zabiegi u dentysty, wyrywanie zębów, wypadanie zębów w młodym wieku. Zarażenie partnera/ partnerki chorobami dziąseł. Sztuczna szczęka w młodym wieku a nawet zakażenia czy choroby serca. Brak powodzenia u płci przeciwnej z powodu złego stanu uzębienia.
    OCZYWIŚCIE NIE JESTEM LEKARZEM, JEDNAK INFORMACJE ZACZERPNĘŁAM CZYTAJĄC WIELE KSIĄŻEK I ARTYKUŁÓW NA TEN TEMAT. RÓWNIEŻ Z MOJEGO DOŚWIADCZENIA Z DZIECKIEM I OBSERWACJI ZNAJOMYCH.

  4. #4
    Alicja Norwid
    Guest
    Prawda. Niestety przyczyna próchnicy jesteśmy my dorośli .Zła dieta , niedopilnowanie mycia ząbków u malucha itd itd. Można by wymieniać. Oprócz oczywiście odpowiedniej pielęgnacji ważny jest tez przegląd u dobrego lekarza -stmatologa dziecięcego - , który będzie mieć bardzo dobre podejście do małych dzieci. Tak się składa ,ze akrat my trafiliśmy na świetnego stomatologa w gabinecie Stomatologia Cichoń . Można tutaj leczyć ozonem czyli bez wiertła i bez strachu

  5. #5
    Rozanna
    Guest
    Tak, jest to dobry gabinet. Chodziłam tam ze swoimi dzieciakami i ani razu nie miałam awantury że się boi czy boli!

  6. #6
    Amelia45
    Guest
    No i to znaczy ze dentysta jest na prawdę dobry i ma podejście do dzieciaczków. A takie maluchy wcale nie są łatwymi pacjentami. Widać u Cichonia dają sobie radę!

  7. #7
    Salomea jest nieaktywny
    Użytkownik
    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Postów
    47

    Najlepiej wybrać stomatologa ,który specjalizuje się w leczeniu uzębienia dzieci. Znam taką klinikę Provital w Warszawie , moja koleżanka chodzi tam z synem i jest bardzo zadowolona.

  8. #8
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli chodzi o tak małe dziecko, to też myślę, że nie ma na co czekać. Wybierz się z nim do jakiegoś dobrego stomatologa z podejściem do dzieci, niech się powoli przyzwyczaja do dentystów. Ze swojej strony polecam Ci dental w Lublinie. Sama u nich leczę zęby, ale ostatnio byłam z dzieckiem i też wszystko bylo ok Leczą dobrze i niedrogo, więc warto

  9. #9
    Buraczkowa
    Guest
    Próchnica i to tak zaawansowana jest oznaką tylko i wyłącznie niedbalstwa rodziców. Dawałaś pewnie droga autorko za duzo słodyczy albo dawałaś np kakao z butelki na noc i nie myłaś zębów dziecku . wtedy taka próchnica butelkowa jest murowana . Co do stomatologa to w każdym mieście zwsze się znajdzie jakis dobry gabinet . Ja na przegląd ząbków szlam z córeczkami do Centrum Stomaetologicznego Demed na Ursynowie . U mnie skończylo się tylko lakowaniu ząbków .

  10. #10
    Nie zarejestrowany
    Guest
    ja bym radziła, żebyś wcześniej poszukała dentysty dziecięcego Możesz sprawdzić sobie ranking.abczdrowie.pl i tam na pewno znajdziesz stomatologa z dobrym podejściem do dzieci.

  11. #11
    Nie zarejestrowany
    Guest

    .

    Mogę jedynie pomóc w postaci polecenia. Aktualnie chodzę do dentysty z dentes.pl, w Stalowej Woli. Bardzo polecam tamtejszych specjalistów, wszystko bez nerw, dokładnie i za rozsądną cenę. Takich specjalistów powinno być u nas w kraju zdecydowanie więcej, ale dobrze, ze choć są Ci – to zawsze coś.

+ Odpowiedz na ten temat

Podobne wątki

  1. stulejka u dwulatka odciagac czy nie?
    Przez białostoczanka w dziale Forum urologiczne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 15:40
  2. co oznacza obniżona amylaza u dwulatka - 23 (norma 28-100)?
    Przez Nie zarejestrowany w dziale Forum ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-19-2013, 16:10

LinkBacks Enabled by vBSEO

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37