Opis badania:
Badanie MR głowy wykonany w sekwencji SE(obrazy T1-zależne),w sekwencji TSE(obrazy T2-zależne) i w sekwencji FLAIR fat-sat:w projekcjach osiowych,czołowych i strzałkowych.Wykonano także badanie w obrazach T1-po dożylnym podaniu kontrastu oraz obrazowanie dyfuzji w sekwencji DWI.

Cechy umiarkowanego,symetrycznego zaniku korowo-podkorowego mózgu.

W lewej półkuli móżdżku stwierdza się obecność delikatnych zmian bliznowatych po zabiegu operacyjnym.Nie uwidoczniono cech wznowy miejscowej operowanej zmiany meta w móżdżku.

W badaniu wykonanym po dożylnym podaniu kontrastu przy bocznej powierzchni rogu czołowego komory bocznej prawej oraz w sąsiedztwie bocznej powierzchni przedniego odcinka trzonu komory bocznej lewej uwidocznily sie obrączkowate,guzkowe struktury wielkości:0,9 x 0,6 cm w przekroju poprzecznym. Przy bocznej powierzchni trzonu komory bocznej prawej widoczne są dwie kolejne,mniejsze srtuktury o tym samym charakterze. Obrączkowate ognisko wzmocnienia kontrastowego uwidacznia się również w komorze trzeciej.
Przy bocznej powierzchni rdzenia szyjnego po stronie prawej na wysokości zęba obrotnika widoczna jest kolejna struktura ulegająca obrączkowatemu wzmocnieniu kontrastowemu.Jest ona nieregularna,osiąga wielkość: 1 x 0,5 cm (CC x AP)
W okolicy ciemieniowo-potylicznej prawej półkuli mózgu stwierdza się obecność pasmowatej struktury hiperintensywnej w obrazach T2-zal. i FLAIR,która może odpowiadać zmianie bliznowatej po drenażu dokomorowym. Poza tym obraz mózgowia i przestrzeni płynowych wewnątrzczaszkowych jest w normie.

R: Obraz MR przemawia za guzkami o charakterze meta zlokalizowanymi podwyściólkowo w układzie komorowym nadnamiotowym-obraz rozsiewu procesu npl drogą plynu mózgowo-rdzeniowego. Guzek przy bocznej powierzchni rdzenia kręgowego po stronie prawej,widoczny jedynie w niektórych sekwencjach badania,ma najpewniej ten sam charakter.