od 9 lat mam problemy z kręgosłupem a od roku duże nie mogę dużo chodzic ,stac w miejscu siedziec i jak leże to sie obracac jak uda mi sie schylic to na pewno już nie mogę się podnieśc przeszłam parę rehabilitacjibez powodzenia .
To jest mój ostatni wynik mr kręgosłupai ja nic z niego nie rozumie i nie wiem co zrobic bo jedni mowią żebyoperowac a inni ze nie. Wizyte u neurochirurga ma dopiero w czerwcu.

Uogólnione zmiany zwyrodnieniowe kregoslupa l-s o niewielkim nasileniu.cechy dehydratacji krozkow mk l4-l5 i l5-s1.na poziomie l5-s1 centralna protruzja krazka mk uciska worek oponowy.wypuklina krązka oraz towarzyszace zmiany wytworcze na krawedziach struktur kostnych powoduja zwezenie obustronne kanalow korzeniowych na tej wysokosci. na poziomie l4-l5 szerokopodstawna protruzjia krazka mk modeluje worek oponowy i wpukla sie od dolu w kanaly korzeniowe.na poziomach l2-l3 i l3-l4 rozluznienie pierscieni wloknistych pozostaja bez istotnego wplywu na worek oponowy i korzenie nerwowe.w dolnej czesci trzonu l5 od strony prawej obszar wczesnych obrzekowych zmian degeneracyjnych . poza tym sygnal szpiku kostnego jest prawidłowy. stozek koncowy oraz nici ogona konskiego zmian nie wykazuja.

Proszę o podpowiedz co z tym zrobił bo poruszam się już o kuli . Dziękuje