Witam,
otrzymałam właśnie wynik eeg głowy syna 10 lat.Neurolog skierowała go na badanie ponieważ uprawia judo 3 rok i od około miesiąca uskarża się na bóle głowy podczas treningu. Syn nigdy nie miał napadów ani innych dolegliwości poza tymi na judo i raz po judo wieczorem jak się zdenerwował mocno. Czy to jest opis padaczki,nerwicy, jakiś niedoborów? Bardzo proszę o ocenę.

Opis:
badanie w czuwaniu.Fale alfa 10-11 Hz ampl. do 80 uV tworzą zróżnicowane przestrzenne wrzeciona w okolicach ciemieniowych potylicznych oraz środkowo i tylnoskroniowych. W pozostałych okolicach występują fale theta 4-7 Hz ampl. do 30 uV.Rz.obecna. Na tym tle pojawia się czynność napadowa,synchroniczna w obu półulach złozona z iglic,wieloiglic i fal ostrych wysokonapięciowa o najwyższej ampl. w ok. czołowych i w prawej półkuli. HV wyraźnie zwiększa ilość wyładowań napadowych w obu półkulach.

Wniosek:zapis nieprawidłowy ze zmianami napadowymi w obu połulach ich przewagą w ok. czołowych i w prawej półkuli(iglice,wieloiglice,fale ostre).Zmiany te nasila HV.

Pozdrawiam
Kasia