Witam. Mam córkę, w tym roku 18lat. Wczoraj odebrałam jej wynik z rezonansu kręgosłupa. Od roku ma ciągły jednostajny ból. Boli ją jak stoi , siedzi a nawet jak leży. Córka lubi tańczyć i od dwóch lat należy do zespołu tanecznego te wyniki mnie niepokoją , a nawet ich nie rozumiem, Proszę prościej mi je opisać.

Nieco pogłębiona lordoza odcinka lędzwiowego kręgosłupa zwiększony kąt nachylenia kości krzyżowej. Obniżenie wysokości tarczy międzytrzonowej L5-S1 z tendencją do zwężenia otworów między kręgowych obustronnie. Na pograniczu piersiowo-lędźwiowym liczne guzki Schmorola w płytkach nakrywkowych.
Tendencja do klinowania trzonuTH11,tutaj poczatki osteofitozy na przednich krawędziach trzonów. Tendencja do minimalnego przesuniecie trzonuL5 względemS1 o okolo3-4mm tworzenie kręgozmyku. W górnej płytce nakrywkowej S1 guzek Schmorola o średnicy 8mm.
sygnał z tarcz między trzonowych i trzonów kręgowych zachowany.
Jedynie w płytkach nakrywkowych sąsiadujących trzonów L5i S1 cechy degeneracji tłuszczowej.
Na poziomie L5-S1 niewielkie schodkowe zagięcie kanału kręgowego. Na poziomieL4-L5dyskretny bulging tarczy miedzy trzonowej grubości 3mm z niewielkim uciskiem worka oponowego.
Na poziomachTH11-TH12, TH10-TH11 centralne wypukliny tarcz międzytrzonowych grubości około 3,5mm z niewielkim uciskiem worka oponowego. Z góry bardzo dziękuję.