witam serdecznie,
chciałabym się z skonsultować na temat z wyniku cytologii, którą zrobiłam w tym miesiącu. Oto wynik badania, cytuję : " Rozmaz nadaje się do oceny, ogólna charakterystyka rozmazu BII obraz cytologiczny nieprawidłowy. Nie stwierdza się cech śródnabłonkowej neoplazji ani raka. Inne zmiany nienowotworowe zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typowymi zmianami reperacyjnymi, AI BII CI 2a a1 wg systemu Bethesda 2001. Klasyfikacja wg Papanicolau II. Erytrocyty obecne. Dominują komórki gruczołowe kanału szyjki."

Dodam, że pobrany wymaz miałam pobierany dosłownie 1 dzień przed okresem. Dzień po badaniu od razu dostałam okres. Robię cytologię raz w roku. Zawsze wychodziła mi II grupa bez żadnego zapalenia (rzadko je w ogóle mam). Nie mam też żadnego zapalenia / zakażenia/ upławów w chwili obecnej. W dniu badania też z resztą nie miałam.
Dodam może, że mam zmiany w piersiach - PP zmiany hipoechogenne wielk. 5x4 mm, kolejne zabrodawkowe 4x2,5mm, torbiel na godz 10 - 3,5 mm. PL na godz 2 wielk 5x3 mm, na godz 12 torbiel 2,5 mm. Wynik biopsji cytuję: rozpoznanie kliniczne tumor mammae dextarae, komórek nowotworowych nie znaleziono. Cystis apocrinalis mammae dextrae". Jest to wynik z 2012 z miesiaca października.

Bardzo prosze o odpowiedz i czy mam jakiekolwiek powody do obaw.

Byłabym wdzięczna za interpretację i w miarę szybką odpowiedź