Witam.
Podczas meczu doznałem urazu kolana, wyglądało to tak, cały ciężar ciała był przeniesiony na prawą nogę która poprostu nie wytrzymała, usłyszałem dwa trzaski i upadłem, opuściłem plac gry o własnych siłach ale ból nie był silny, następnego dnia kolano lekko przypuchło, chodziłem do fizjoterapety u którego miałem zabiegi typowe dla takich urazów, po 2 tyg przerwy kolano sprawuje się na 5+, postanowiłem jednak skonsultować to z specjalistą i wykonać MRI i wynik jest porażający...


MR kolana prawego
Badanie wykonano aparatem 3 T, w sekwencjach FSE T1, FSE T2, GE T2, PD FS i STIR, w płaszczyznach strzałkowych, czołowych i poprzecznych, w warstwach o grubości 4 mm.


Znaczne zwiększenie ilości płynu stawowego.
Więzadło krzyżowe przednie widoczne jedynie fragmentarycznie w odcinku dalszym, gdzie wykazuje bardziej poziomy przebieg, poza tym w jego polu nieregularna strefa o pośredniej intensywności sygnału - obraz MR przemawia za zerwaniem ACL.
Więzadło krzyżowe tylne i poboczne strzałkowe prawidłowe. Podwyższenie sygnału części głębokiej więzadła pobocznego przyśrodkowego w odcinku bliższym - cechy częściowego uszkodzenia MCL niewielkiego stopnia.


Najpewniej pionowa, o okrężnym przebiegu, częściowo rozgałęziająca się szczelina pęknięcia na pograniczu trzonu i rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej, dochodząca do obu powierzchni stawowych łąkotki i do jej brzegu torebkowego. Łąkotka boczna zmian nie wykazuje.


W zakresie chrząstek stawowych kłykci zmian nie stwierdzono. Drobny, powierzchowny ubytek chrząstki stawowej rzepki w centralnej części jej powierzchni stawowej - obraz odpowiada chondromalacji stopnia I/II.
Obrzęk szpiku kostnego w grzbietowej części kłykcia bocznego piszczeli - w obszarze stłuczenia.


i Oto moje pytanie czy z takimi uszkodzeniami możliwe było że daje rady trenować i grać mecze bez żadnych dolegliwości ?