Witam, nazywam się Damian, mam 17 lat, jestem ektomorfikiem (masa - 62kg, wzrost - 181cm). Wcześniej już miałem problemy z układem krążenia (rzekome) badania ekg nic nie wykazały, na echo nie zostałem przesłany, wizytę kontrolną u kardiologa mam na umówioną na początek Września. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie to, że od wczoraj (22.05) zacząłem bardzo źle się czuć. Mianowicie miałem
-Zawroty głowy
-Duszności
-Szum w uszach
-Robiło mi się "ciemno w oczach"
-Nadmierna potliwość
-Niskie ciśnienie
-"Łaskotanie", "kłucie", "swędzenie serca"
-Zmiany tempa bicia, raz szybko i mocno, raz słabo i lekko
Dodam, że przez to bardzo źle spałem w nocy, miałem wielki problem z uśnięciem, zasnąłem około 2 w nocy, gdy położyłem się po godzinie 23. Rano źle się czułem, bolała mnie głowa, byłem ospały i zupełnie bez życia.
Wracając, że szkoły (dojeżdżam autobusem) około godziny 16.20 duszności się nasiliły, myślałem, że zemdleję, ale nagle złapałem oddech, bardzo dziwnie szło mi się do domu, byłem słaby i drżały mi nogi. Gdy wróciłem do domu, wziąłem tabletki (ibuprom, 2x rutinoscorbin i lek na anginę ropną). Zmierzyłem ciśnienie 3 razy
-17:15 - 102/57, puls ~90
-19:00 - 110/62 (po kawie) p. ~90
-21:35 - 104/59 p. = 90


Mam pytanie, czy te wszystkie objawy mogą być spowodowane chorobą na anginę ropną? Jestem na 2 antybiotyku, którego została dawka na jeszcze jutro, a w. chłonne mam nadal powiększone i boli mnie gardło. Może być to na tle nerwicowym? Nie jestem pewien, ale cała akcja z sercem trwa około roku, badania nic nie potwierdziły (NIE MIAŁEM robionego 24h ekg oraz echa serca!) przez co może mi się również, że sam sobie "wkręcam" te objawy. Czy może są to objawy jakiejś choroby? Dodam, że czasem mam dziwne problemy ze wzrokiem, nagle się osłabia/poprawia, mam częsty światłowstręt.

Jeżeli nie napisałem czegoś istotnego, proszę o upomnienie się, liczę na odpowiedź, bardzo się denerwuję, zwłaszcza w godzinach nocnych,a wiadomo zaraz spać trzeba iść.
Liczę na odpowiedź, Damian.